Het magazine voor Natuurfotografen
Wij plaatsen verschillende cookies om deze website naar behoren te laten functioneren en om het gebruik van de website te kunnen meten. De analytische gegevens zijn volledig geanonimiseerd en niet te herleiden naar IP adressen of personen.
Lees hier meer over cookies en ons privacybeleid
jpjp on Fri 24 Aug 2007, 10:10
Niet alleen je foto's maar ook je educatieve teksten zijn voor velen een bron van inspiratie Heel knap geplaat
guido mwm on Fri 24 Aug 2007, 10:18
goed dat je er op attent maakt. heel instructief. groeten guido
egon on Fri 24 Aug 2007, 11:25
Interessante invalshoek, Roland. Biotoopvreemd. Ik ben niet genoeg vogelaar om uit het hoofd precies te weten hoe werkelijk onnatuurlijk de maritieme omgeving is voor dit ontwikkelingsstadium van zwarte sterns is, maar de statement is me duidelijk en staat los van het mens-onnatuurlijke zelfbeeld. Compliment.
PFlieringa on Fri 24 Aug 2007, 14:53
Heel bijzondere kijk op onnatuurlijk en daar ben ik het natuurlijk mee eens Pieter
Marcel van Kammen on Fri 24 Aug 2007, 23:37
De term onnatuurlijk op een originele en goeie manier uitgebeeld...
Benster on Sat 25 Aug 2007, 6:59
De vogel mooi in beeld gebracht, in een voor hem onnatuurlijke omgeving. Ben.
Arjan Esschendal on Sat 25 Aug 2007, 16:12
Mooie uitleg erbij en het gaat erom dat de vogel in onnatuurlijke omgeving is, dat is dus het geval
valentine on Sat 25 Aug 2007, 21:27
Mooie foto en met de uitleg erbij vind ik hem heel overtuigend voor de opdracht.
Frans Freijee on Sat 25 Aug 2007, 22:22
Originele benadering van de opdracht Roland. Hoewel ik net als Egon niet kan inschatten of de haven een vreemde biotoop is voor een Zwarte Stern, maakt de beschrijving van een echte larofiel duidelijk waarom dit een onnatuurlijke omgeving is voor deze soort. De complimenten met deze mooie foto.
leo snellink  on Sun 26 Aug 2007, 20:31
Roland, ik ben het niet helemaal met je eens dat de kust een onnatuurlijke omgeving is voor de zwarte stern, want je zegt zelf ook al dat ze er tijdens de trek wel komen. Ik denk dat de kans dat je een zwarte stern aan zee aantreft in Nederland of Belgie vele malen groter is dan de kans dat je er een Vorkstaartmeeuw ziet en die zien we niet als onnatuurlijk op die plaats. In de haven ligt het misschien wat anders en ik vind die touwen wel wat onnatuurlijks toevoegen. Hoewel ik je invalshoek leuk vind, ben ik het niet genoeg met je theorie eens om deze foto te nomineren. Puur als foto trouwens wel een van de beteren.
FRANCOIS roland on Mon 27 Aug 2007, 8:05
Ik zeg niet dat de kust een "onnatuurlijke" omgeving is, beste Leo, want jaarlijks trekken er af en toe vele voorbij, en die foerageren zelfs tot in de haven zelf. Ook in de onmiddellijke omgeving waar er zich nog enkele zoetwaterplassen bevinden zie je ze af en toe even pleisteren. Maar dat deze jonge vogel als éénling juist op deze locatie neerstrijkt tussen een honderdtal Visdieven vond ik wel apart. Eerlijkheidshalve kon ik wel deze onervaren vogel, door het verrijden met de wagen vóór deze scheepstrossen krijgen Wat de Vorkstaartmeeuwen betreft heb ik er toch ook al een behoorlijk aantal gezien hoor Bedankt voor de reactie Groet Roland
jan Luit  on Tue 28 Aug 2007, 15:01
Mooie foto van deze stern. Zittend op een betonnen kade. Zowiezo dus geen natuurlijke omgeving. Het touw in de achtergrond geeft de foto wat extra kleur. Groet Jan
Mies  on Thu 30 Aug 2007, 12:27
Naast dat deze foto prima voldoet aan de opdracht is het ook gewoon een prima foto! Mooi met dat oranje touw wat de grauwheid een beetje doorbreekt.
Kashmar on Thu 30 Aug 2007, 16:01
Een mooie foto met een mooi aannemelijk verhaal. Is "schrikten" Belgisch? )))) groet, Marc
Jaap Blom on Thu 30 Aug 2007, 21:27
Het is een mooie foto. Dat ie aan de opdracht voldoet volgt meer uit het verhaal dan uit de foto zelf. Maar voldoet dus wel.