Het magazine voor Natuurfotografen

Sponsored by

Home > Album >




:
:
 
:
:
:
:
:
:
:
 
 

Ik fotografeerde er twee jaar geleden een op de Brouwersdam. Ook een adult, joekel van een Zilvermeeuw, met een flink donkergrijze mantel (wat 'omissus' in principe niet heeft) zware kopstreping en net zulke bleek gele poten als jouw vogel. Plaatjes heb ik alleen nog niet digitaal. Er zijn er volgens mij al wel een aantal gefotografeerd in Nederland: zie bijvoorbeeld:

http://www.birdingzeeland.nl/images/BZ-NvSLarus%20omissus%2005112004%20Westkapelle.jpg
http://www.xs4all.nl/~calidris/omissus.htm


Garry

» Last edited by GARRY on Wed 23 Feb 2005, 0:15; edited 2 times in total

Let niet op de kwaliteit van de foto's want dit waren mijn allereerste digiscoopfoto's met een snel geleende camera: BZ in Amsterdam. En daar gaan we weer: op het eerste gezicht denk ik eigenlijk dat die eerste foto die Garry noemt (op Westkapelle) een Geelpootmeeuw is! Surprised Groeten,

Ruud

» Last edited by ruud on Wed 23 Feb 2005, 9:47; edited 2 times in total

Mooi Karel!

Dergelijke momentfoto's zijn altijd mooi meegenomen als men achteraf dan de juiste determinatie kan doen.
De kop en halsstrepen zijn inderdaad te fel voor Geelpoot.
De witte handpenvlekken zijn bij Geelpoot gewoonlijk merkelijk kleiner.
Sommige Geelpoten hebben echter in de winter ook flets gele poten.
Hebben de BZ geen kortere poten (tibia dan?)
Groetjes,
Roland

Ruud die vogel op birdingzeeland (van NvS) heeft inderdaad een wel erg rode oogring, donkere tekening vnl beperkt rond het oog en een wel redelijk donkergrijze mantel, steil voorhoofd, vrij korte snavel en niet heel veel wit in de handpennen, dus zou het wel een Geelpoot kunnen zijn. Hij staat echter expliciet als Zilvermeeuw 'omissus' vermeld. Zoals je weet trek ik experts natuurlijk nooit in twijfel Laughing maare, welke expert moet ik nu geloven? Jou of NvS? Confused

Altijd Norman geloven Garry! Very Happy

Laughing Shocked

» Last edited by GARRY on Wed 23 Feb 2005, 13:08; edited 1 time in total

leuk karel, al is het voor een beperkte doelgroep! staat er trouwens wel mooi op. moet ook nog ergens iets van geelpotigen op de mavla hebben; zal eens zoeken.

Toen ik in Spakenburg woonde, overwinterden daar een stuk of 5 van deze geelpotige Zilvermeeuwen. Ik heb daar behoorlijk wat foto's van genomen, zal eens zien of deze de toets der kritiek nu nog kunnen doorstaan.

:
 
Page 1 of 1