Het magazine voor Natuurfotografen

Sponsored by

Home > Album >




:
:
 
:
:
:
:
:
:
:
 
 

Zat wel heel dichtbij! Mooie kopstudie, wel ben niet zo weg van die reflexierondjes achter de kop.

Ik twijfel ook of ik ze weg zal halen maar ben eigelijk uit principe niet zo'n klooner. Wat vinden anderen ervan?

met die reflecties kun je bepalen wat je bokeh of hoe je het ook noemt van je lens is. Deze vorm van reflectie met een lichte rand aan de buitenkant staat bekend als een SLECHT bokeh. Ik hoop maar dat de reflecties dichterbij waren dan het onderwerp. Want een lens wordt beoordeeld op het effect dat ie heeft op reflecties achter het onderwerp. (Wat een onzin dus eigenlijk).

mooie foto hendrik. was mooier mi zonder de reflecties en met een rustiger achtergrond. hoe komt die snavel zo zacht?

Geen idee hoe die snavel zo zacht komt, zou best kunnen dat hij wat uit het focus loopt. De Tureluur was erg dichtbij, 7 meter. Nog een paar stappen en hij kon niet meer scherp. Er zaten zelfs Tureluurs vlak onder de rand van het tentje. Op één meter afstand. Het kan ook korrel zijn die door het verscherpen is ontstaan. Na het verkleinen verlies je scherpte dus dan moet je verscherpen.

Boeiend dat bokeh verhaal, al snap ik de betekenis ervan nog niet helemaal. Volgens mij komen die reflecties van onscherpe druppeltjes op een paaltje achter de vogel. Slecht bokeh dus.... Maakt niet uit, ik heb nu toch geen geld voor andere apparatuur.

hendrik. denk dat ik die grote rechts van de kop toch zou wegpoetsen. verder vind ik het wel een fijne plaat, maar er schort iets aan de uitsnede ( of compositie in dit geval, want ik neem aan dat dit het hele beeld is?) naar mijn gevoel. snavel wijst wel mooi in de hoek, maar verder staat er nog iets te veel vogel op, denk ik. als dit inderdaad full-size is, zou ik ook niet weten hoe nu precies verder fijn te croppen, moet ik je zeggen. is een lastige!

@ Hans

Het is een crop. Ik was wel zo dichtbij dat de hele vogel er niet meer op kon maar er bleef inderdaad teveel vogel over. Ik kwam er ook niet echt uit. Morgen post ik nog wel een versie waarbij de vogel de snavel in de veren heeft. Over die foto heb ik zelf een beter gevoel. Ik heb deze gepost omdat het wel een klassiek beeld is met zo'n diagonaal gehouden snavel.

verdorie hendrik, ik heb die lens ook. Moeten we toch concluderen dat ie slecht is Smile (des te knapper van ons dat we er beiden af en toe zulke fantastische foto's mee maken). (trouwens wat zou het effect van de tc zijn?)
heerlijk om zo dichtbij die vogels te zitten. heb je een tussenring? tc eruit, tussenring er in, scheelt weer een meter.
(wat betreft verscherpen: ken je de tips van Arie O, Karel en Rein H?)

@ Peter

Converter en open diafragma zullen wel behoorlijk negatief meespelen.

Ik heb in dit forum wel tips gelezen en in mijn oren geknoopt, van wie die precies zijn weet ik ook niet meer. Ik gebruik meerdere methodes. Niet alles werkt op elke foto even goed. Foto's krijgen dus een individuele benadering. Overigens werk ik met Paint Shop Pro. Bij deze foto heb ik eerst verkleind, daarna de vogel geselecteerd en vervolgens de selectie 40 pixels vervaagd. Daarna 2x de standaard verscherping van Paint Shop Pro er op los gelaten. In dit geval dus niet gewerkt met unsharp mask.

» Last edited by Hendrik van Kampen on Sat 10 Sep 2005, 23:20; edited 1 time in total

hendrik,
het kan heel goed zijn dat 2x verscherpen de ring aan de buitenkant veroorzaakt en niet het bokeh van lens/convertor. moet je snel kunnen zien aan het origineel. (ik hoor graag van je)
De door jou toegepaste bewerking ken/doorgrond ik niet, al lijkt 2 maal verscherpen me wat veel. (recentste tip die ik hanteer (voor scherpe fotos) is: helemaal aan het eind) --- 1) USM hoog getal (500?)/0,2/ruis afhankelijk getal --- 2) verkleinen --- 3) USM iets minder hoog getal (300)/0,2/0.

Peter,

Het effect van de standaard verscherping in Paint Shop Pro is heel licht. 2x is dus niet teveel. (je ziet ook geen randjes) Ik zal eens proberen met de USM waarden die jij aangeeft.

Ik heb het detail met de reflectie vlek onbewerkt in mijn PA gezet.

Zal nog laten weten hoe die verscherping uitpakt.

De door jou geadviseerde verscherping werkt bij mij niet. Ik denk dat de volgorde van de getallen in Paint Shop Pro anders is dan bij PhotoShop.

Ik kan instellen:

Radius = getal met komma
Strength = in procenten
Clipping = een heel getal

De rondjes op de achtergrond, maken het beeld mij te onrustig. Verder een mooi en uitstekend belicht portret.

Marcel

:
 
Page 1 of 1