Het magazine voor Natuurfotografen
Wij plaatsen verschillende cookies om deze website naar behoren te laten functioneren en om het gebruik van de website te kunnen meten. De analytische gegevens zijn volledig geanonimiseerd en niet te herleiden naar IP adressen of personen.
Lees hier meer over cookies en ons privacybeleid
Gerwinvanhouwelingen on Sat 24 Dec 2005, 20:08
Deze vind ik ook schitterend. Zoals je de buizerd vaak ziet zitten, met de ogen naar de grond gericht. Vind dit trouwens ook een erg ritmisch plaatje. Zou ook wel kans gemaakt kunnen hebben.
Stijn Baeten on Sat 24 Dec 2005, 21:23
de foto staat me eigelijk meer aan omdat hij een buizerd toont in wat meer omgeving. en vermits ik meer van vogels in omgeving hou... kortom een mooie dus. stijn
Corstiaan on Sat 24 Dec 2005, 23:16
Leuk beeld zo, met die Buizerd wat kleiner gehouden. Moet ik ook eens vaker proberen...
daan.e on Sat 24 Dec 2005, 23:47
Vind het ook een mooi plaat. Genoeg portretten van buizerds gezien (hoewel ik er graag een zou maken!) Vind de ruimte om het beest heen ook wel aangenaam. M'n oog trekt alleen steeds naar het onscherpe hekwerk..
Rudi Debruyne on Sun 25 Dec 2005, 9:57
Jaaa! Prachtig Hendrik. Niet alleen ritmisch maar ook bijzonder mooi qua licht en kleur. Vind foto's met een klein stukje blauwe lucht altijd iets bijzonder hebben. Groet, Rudi
Hendrik van Kampen  on Sun 25 Dec 2005, 17:40
@ daan.e Je hebt duidelijk een punt, ik heb dat ook met het hek. Naar aanleiding van je commentaar heb ik de foto thuis eens gespiegeld, (Buizerd rechts, hek links) Dan is het effect juist andersom, elke keer trekt je blik naar de Buizerd. Maar ja.......kan ik dat maken om de waarheid zo te verdraaien?
Ed Colijn on Mon 26 Dec 2005, 1:26
Als dat de enige concessie is die je doet aan 'de waarheid' Hendrik, waarom niet? Ik heb je foto ook even gespiegeld en heb dezelfde ervaring als jij. Vraag me af of andere mensen dat ook hebben. Of trekt bij bijv. linkshandigen, anders geplaatste monitors, of andere oorzaken de blik bijv. eerder naar links?
Hendrik van Kampen  on Sun 01 Jan 2006, 23:06
@ Ed Colijn Het effect heeft te maken met de manier waarop wij een foto lezen. Net als bij een boek begin je vaak links-boven en dan de foto in. Op deze manier kom je bij deze versie via de vogel bij het onscherpe hek. Als je de foto spiegelt kom je via het hek bij de vogel. Het effect is al lang bij mij bekend. Extreem doorredenerend zou je kunnen zeggen: "zet de vogel altijd rechts". Maar ja je voelt hem al, dan wordt het wel heel eentonig. Gelukkig kan je soms ook wel gebruik maken van linkse composities. B.V. als je onrust of ruimtelijkheid wilt suggereren o.i.d. Ik ben er ook nog niet helemaal uit. Ik probeer zulke dingen zoveel mogelijk op het gevoel te doen en ga dan achteraf proberen het hoe en waarom uit te zoeken. Ik heb een tijdje gewacht met mijn antwoord in de hoop dat iemand anders het zou oppakken. Hier is het dan toch van mij, omdat je de vraag bij een foto van Hans Gebuis weer aan de orde stelde.