Het magazine voor Natuurfotografen

Sponsored by

Home > Album >




:
:
 
:
:
:
:
:
:
:
 
 

Kijkt je lekker eigenwijs aan; leuke beeld!

Wel wat royaal ontruist lijkt me: veertjes zijn wat gladjes geworden.

Groet,
Bert

Dank je Bert en ook bedankt voor de tip Smile
Groet,
Bert

Bij de foto in het TA werd opgemerkt door Joachim dat ie eerder aan een spaanse - of huismus dacht dan aan een rotsmus.
Heb je daar nog verder naar gekeken?
Ik zie het gelige vlekje waar je het over hebt zelf in elk geval niet, wel een lichter deel, maar geel herken ik toch niet.
Let wel: ik ben absoluut geen kenner, Joachim zeker wel, en ik kan het mis hebben natuurlijk.

De foto vind ik wel heel mooi - het licht is prachtig, mooie achtergrond en een fijne houding van de mus.
Inderdaad wat gladjes, maar daar is al iets over gezegd.
grtz, josephine

Lastig deze.
Ik zie de gele keelvlek - die hoort te zitten op de grens van de keel en de borst - ook niet, maar de keel lijkt wel wat te wit voor Huis- of Spaanse Mus.
De streping op de borst is weer wat vaag, voor een Rotsmus.
Hm....
gr
G

Joachim heeft gelijk het is Spaanse/huismus!
Door de bewerking is de foto er nog niet beter op geworden!
Gr, Kees

Ik denk toch eerder aan een rotsmus vanwege de krachtige snavel waarin ik ook wat rose kleur kan herkennen in de ondersnavel. En de witte keel is inderdaad ook eerder iets wat bij een rotsmus hoort dan een van de andere soorten.

Quote:
de krachtige snavel

...en dat is een ook een kenmerk van Spaanse Mus t.o.v. Huismus... Wink
Dusss...
Lastig is dat je de kenmerkende koptekening van Rotsmus hier niet goed kunt zien.
Weet iemand of de soorten hybridiseren?
gr
G

Ik denk ook eerder een Rotsmus vanwege witte keel en forse snavel. (gele vlek niet altijd even goed te zien en een evt. juveniel heeft die ook nog niet). En Spaanse- en Huismussen hebben toch niet zo'n witte keel.

Gr, Anneke

» Last edited by Anneke66 on Sun 02 Nov 2014, 15:13; edited 1 time in total

Hoe dan ook, je hebt deze Rotsmus toch een feestelijke achtergrond gegeven! Smile

Gr, Anneke

Rotsmussen hebben geen geel op de bovensnavel, een veel markantere koptekening en een veel duidelijker gestreepte borst en flanken.
De gele keelvlek is hier ook niet te zien, maar die hebben alleen de adulten, dus dat wil in dit geval misschien niet veel zeggen.
Toch is het voor mij overduidelijk een Huismus/Spaanse Mus, en ik neig zelfs naar Spaanse Mus doordat hij i.v.m. Huismus toch iets sterker gebandeerd lijkt op de buik (echter geen waterdicht kenmerk) Wink

Groeten, Joachim

Bert, heb je een foto van achteren? als ie de andere kant op kijkt?
Als ie banden op zijn achterhoofd heeft ben ik overtuigd. Ik denk overigens niet dat ie die had.

Zowel huis/spaans als rotsmus hebben wat je een forse snavel zou kunnen noemen, maar de vorm is iets anders. Rotsmus meer toelopend in naar de punt - conisch, beetje vinkachtig -, zoals je ook kunt zien in de laatste foto die Michiel aanhaalt.

Ik zou gaan zoeken tussen spaans en huis en denk spaans vanwege de streping en de oogstreep. Die beesten hebben onderling een lichtjes afwijkend gedrag. Dat herinner je je misschien nog als je de beschrijving leest.

Als extra non-argument: ik heb Joachim P. nog niet op een verkeerde determinatie betrapt hier Wink

qua bewerking: iets te veel ruisreductie in de vogel en te veel verscherping in de stronk. Kan mooier, en de onderliggende foto lijkt me goed.

@Michiel, daar heb je helemaal gelijk in.
Maar het neemt niet weg dat ik nog steeds overtuigd ben van Spaanse Mus/Huismus Wink

Groeten, Joachim

Dat is natuurlijk zeer goed mogelijk Joachim, eerder waarschijnlijk zelfs omdat jij inderdaad een veel betere vogelkenner bent dan ik. Alleen niet vanwege het geel op de bovensnavel. Wink

Iemand die nog iets wil roepen over die wel erg lichte keel?
gr
G

Misschien is de keel zo wit omdat de veren net geruid zijn en ze dus misschien nog lichte randen hebben?
In ieder geval zie ik op internet verschillende exemplaren met een even lichte keel als deze vogel.
Hier een voorbeeld:
Quote:
http://observado.org/waarneming/view/52515655
.

Groeten, Joachim

http://observado.org/waarneming/view/52515655

Per ongeluk 'Quote' gebruikt i.p.v. 'URL' Wink

Bedankt allemaal sorry voor mijn late reactie. Ik ben nogal druk met excursies en dan kom je wel eens tijd tekort.
Maar hoe dan ook, ik denk dat Joachim gelijk heeft. Ik ben even door mijn foto´s gegaan van die dag want ik had er meer gemaakt en de volgende foto is van dezelfde vogel, maar dan in de schaduw en lijkt mij inderdaad meer op een Spaanse Mus.
Indien iedereen het ermee eens is wijzig ik de naam meteen.
Op de volgende link staat de foto:
http://vogelsportugal.nl/Foto/spaanse-mus/Spaanse%20Mus%204.jpg
Nogmaals alvast iedereen bedankt.
Groet,
Bert

:
 
Page 1 of 1