Het magazine voor Natuurfotografen

Sponsored by

Home > Album >




:
:
 
:
:
:
:
:
:
:
 
 

Je moet even goed kijken, de plaat op je in laten werken en dan zie ik wat je bedoelt..........
Die lichte horizontale lijn zorgt eerst voor verwarring maar uiteindelijk voor veel verlevendiging van het beeld!

Dat het Rosse grutto's zijn, neem ik zomaar van je aan.......

Groet, Minke.

Mooi! Ameland heeft wel wat. Houden zo.
Enig idee waarom ze dit doen Bert? Lijkt me verspilde energie en dat voordat de grote reis nog moet beginnen.
Groeten Peter

"Grote reis moet nog beginnen"? Foto is van 7 mei Peter.........

Groet, Minke.

Tja, ik vind dit als foto echt heel mooi, het licht en het water. Maar de vogelsoort toch totaal onherkenbaar in beeld.
vr. gr. Lenie

Geen idee waarom ze zo zwermen Peter, maar misschien vinden ze het wel gewoon leuk!

@ Lenie: de vogelsoort is inderdaad niet meer herkenbaar als de zwerm zo groot wordt, maar dat zou betekenen dat je grote zwermen niet meer zou kunnen plaatsen en die zijn nou juist het mooist!

Overigens heb ik de vogels natuurlijk ook door de verrekijker bekeken om vast te stellen dat het echt rosse grutto's waren Very Happy

Bert, ik geloof je zeer zeker, maar wat je zelf ziet is voor een ander niet altijd duidelijk hè. De één houdt van zwermen en de ander van close up. Maar van mij mogen ze er zo op hoor. Ik zal er niets meer van zeggen Laughing
Vr. gr. Lenie

@Minke; ze broeden niet op Ameland hoor! Dat zou Bert wel willen denk ik. Ze hebben echt nog een paar duizend kilometer voor de boeg. En misschien nog wel meer. Is broedvogel van de arctische toendra.
@Bert; misschien paarvorming?

Groeten Peter

@Peter: Oh, I see! Ze staan op het punt om te trekken naar de broedplaats!
Ja, als kind van de Veluwe ben ik niet zo thuis in watervogels.......

Groet, Minke.

@ Peter: ze staan met duizenden tegelijk met de kop in de veren op een zandplaat te wachten tot hoogtij voorbij is. Zonder enige zichtbare aanleiding gaat het hele spul ineens de lucht in. Soms zie zo'n zwerm pogingen doen te landen in ondiep water. Wellicht checken ze af en toe of het water al ver genoeg is gezakt om weer te gaan foerageren.

Over het zwermen zelf zijn diverse wetenschappelijke artikelen geschreven. Computermodellen voorspellen dit soort gezwerm als je aanneemt dat vogels hun snelheid niet makkelijk aan kunnen passen en tegelijk zo dicht mogelijk bij elkaar willen blijven.

Of paarvorming hier al een rol speelt? best mogelijk natuurlijk

Prachtig glinster- en stipwerk. Natuurkunst.

Groet,
Sieb

..Gaaf deze. Pracht plaat! Met zo'n opname maakt het toch niets uit wat voor soort het is! (denk ik zo)

» Last edited by Roel Ronhaar on Sun 20 Aug 2017, 21:44; edited 1 time in total

Interessante vermenging van glinstering en Rosse Grutto's

:
 
Page 1 of 1