Het magazine voor Natuurfotografen

Sponsored by

Home > Album >




:
:
 
:
:
:
:
:
:
:
 
 

Hier moet ik wel even aan wennen: sfeervol beeld en grote delen bewust vaag gehouden maar een stukje van de kop had van mij ietsje scherper mogen zijn naar mijn smaak.
grt.Guido

Zeker leuk om te doen en een leuke poging maar met dat F/22.0 krijg je ook wat scherpte op de golven en dat wil je juist niet zien. De Iso op 100 i.p.v. op 400 was al beter geweest. En de sluitertijd van 1/25 sec is nog net te snel waardoor je geen 'beweging' in de vleugels krijgt. Maar dit is moeilijke fotografie waar je perfect slecht licht voor nodig hebt. Jan van der Greef ging ervoor naar Noorwegen waar je tussen de fjorden een mooi spel van licht en donker hebt....
p.s. rechtsboven in beeld ook nog heel wat sensorvlekjes, dat zie je altijd goed met een klein diafragma. Sorry voor de wat kritische, wijsneuzerige reactie maar ik heb er al heel wat ervaring in- en ik heb het beste met je voor Smile

Groet Kees

Leuke foto Fons, blijkbaar bewoog hij wel een beetje te veel

Ik vind het knap. Jammer dat met name de kop net niet iets scherper is, maar de beweging in de golven vind ik gaaf.

Mijn dochtertje van 3 bekeek de foto en zag een vogel in de storm. Nou, dat effect heb je mooi weten te bereiken! De scherpte heb je het liefst nog wat beter op de kop, maar dat is vaak ook meer geluk dan wijsheid bij dit soort foto's.

Kan hem momenteel alleen maar op een klein schermpje bekijken, maar wat ik zie bevalt mij zeer. Doet mij denken aan bepaalde schilderijen van Gerhart Richter. Die heeft o.a. hyperrealistiche schilderijen van foto's gemaakt, die hij vervolgens verdoezelde, zowel onderwerp als achtergrond. ( bijvoorbeeld het werk "onkel rudi", de "raf-serie"maar bijvoorbeeld ook " de kaars", die Sonic Youth weer voor hun albumhoes daydream nation heeft gebruikt). Hij was regelmatig op zoek naar de relatie tussen fotografie en schilderkunst.
En bij een dergelijke zoektocht past een dergelijk beeld, inclusief onscherpte op de kop, wat mij betreft ook.
Groet
Sieb

Gaaf de beweging in de golven en vleugels. Altijd leuk om te experimenteren. Het is vaak een kwestie van smaak, maar ik vind deze opname geslaagd.

Er zit iets ongrijpbaars in deze foto, zelfs de scherpte is ver te zoeken, maar de beweging is fenomenaal. Hij bezorgt me wat zeeziekte door dat duizelingwekkende golfdal.


Henk

» Last edited by henkdikkers on Mon 06 Nov 2023, 8:17; edited 1 time in total

Iedereen bedankt voor de reacties; commentaren en nominaties.
Een hele eer Sieb om in deze foto zowel de grote Richter te refereren als wel 1 van de beste bands/muziek uit mijn jeugd! Sonic Youth in de late jaren 80 ooit live gezien in Vera, Groningen. Onvergeetlijk, mede door het enorme volume en een week piepende oren.
Ook bedankt voor de adviezen Kees en ook een bedankje voor de moderatoren, om de lichte onscherpte voor lief te nemen vanwege het experiment!
Groet Fons

:
 
Page 1 of 1