Posted: Thu 14 Mar 2013, 13:57 Post subject: Dagboekonderzoek User experience design
Hoi allemaal.
Voor het vak User Experience Design doen wij een onderzoek over hoe wij het archiveren/noteren van waarnemingen
aantrekkelijker kunnen maken voor vogelaars. Om hier achter te komen, is het handig om te weten hoe vogelaars nu hun
waarnemingen archiveren in het veld. Zouden jullie ons kunnen helpen doormiddel van een foto te sturen van jullie notitieboekje?
Zo kunnen wij een duidelijk overzicht krijgen wat belangrijk is voor een vogelaar en wat wij zouden kunnen verbeteren.
Gender: Male Age: 58 Joined: 13 Mar 2005 Posts: 634
Posted: Thu 14 Mar 2013, 14:41 Post subject: Verkeerde site??
Ehhhh, dit is een site voor vogelfotografen. Ik fotografeer wel vogels maar ga echt niet een boekje bijhouden... Wellicht proberen op een andere site? _________________ "Take nothing but pictures. Leave nothing but footprints..."
Gender: Male Age: 67 Joined: 31 Jan 2007 Posts: 5542 Location: Den Haag
Posted: Thu 14 Mar 2013, 15:47 Post subject:
Mijn boekje ga je ook niet veel aan hebben. Ik schrijf vrij weinig op (eigenlijk voornamelijk gegevens op ringen) en de rest onthou ik meestal wel. OK, ik kwam wel eens in een lijst van door mij waargenomen vogelsoorten een Bladkoning tegen, maar ik kan me echt niet meer herinneren waar ik dat ding gezien heb.
Hoe je het archiveren aantrekkelijker kunt maken? Lastig. Bij inventarisaties hoort het erbij, maar zie ik het vooral als een noodzakelijk kwaad dat je het liefst zo snel mogelijk achter de rug hebt. Daarom ben ik wel blij met de geautomatiseerde mogelijkheden van de SOVON-site.
Voor alles behalve inventarisaties gebruik ik een blanco velletje papier (mooie manier om oude enveloppen te hergebruiken).
Groeten, Leo
Wiliamton??
Toen ik met vogelfotografie begon was mijn kennis van die beessies niet geweldig.
Menigmaal het forum van waarneming.nl geraadpleegd.
Als tegenprestatie ben ik mijn waarnemingen gaan melden.
Ik noteer mijn waarnemingen in een recht toe-recht aan boekje op een voor mij simpele manier.
Ik zal een paar foto's naar je mailen.
Dan moet je wel even je e-mail adres kenbaar maken
Groeten, Nico
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot vote in polls in this forum