Gender: Male Age: 38 Joined: 14 Dec 2005 Posts: 17 Location: Peer, België
Posted: Sat 29 Nov 2008, 9:28 Post subject: Balhoofd
Heyla!
Heeft er iemand ervaring met de Manfrotto 488 Rc2? Zou dit stevig genoeg zijn om de eos 40D + 400mm 5.6 te dragen? Ik moet iets vragen voor mijn kerstmis eh
Gender: Male Age: 38 Joined: 14 Dec 2005 Posts: 17 Location: Peer, België
Posted: Sat 29 Nov 2008, 14:13 Post subject:
Bedankt voor de snelle reactie!
Ik heb gelezen dat de Manfrotto 486 Rc2 vaak wat last heeft van verschuiving (creep of zoiets?) bij bijvoorbeeld macrofotografie. Is dat ook bij dit balhoofd of is deze toch wat steviger en vaster?
Gender: Male Age: 58 Joined: 23 Dec 2007 Posts: 24 Location: Assen
Posted: Sat 29 Nov 2008, 17:25 Post subject:
Dag Koen,
Ik heb deze balhoofd zelf en heb er ondertussen een Wimberley C-10 plate opgezet. Met hierop een Wimberley Sidekick houdt hij zelfs de 300 F/2.8. Het verschuiven wat jij noemt doet hij inderdaad wel wat. Zolang je met een lenssteun redelijk midden boven het balhoofd blijft gaat het prima, maar met een macrolens erop en de lensbevestiging onder de camera zakt hij altijd nog een stukje nadat je alles heb ingesteld. Dit is soms irritant, maar op zich mee te leven. Dit doet hij ook bij mijn 24-105 wanneer ik b.v. een landschapsfoto maak. Ik zou het in de winkel even uitproberen of het voor jou acceptabel is.
Reden waarom ik de sidekick heb aangeschaft is omdat het mij herhaaldelijk is overkomen dat ik vergat het balhoofd weer goed vast te draaien voordat ik het statief oppakte. Ik had er toen een 100-400 op staan. Deze kantelde dan en heeft mij een paar keer een behoorlijk gekneusde vinger opgeleverd.
Het afstellen van de slip vind ik erg goed gaan. Je kunt dit door hem voorzichtig wat aan te draaien precies naar wens instellen. Pas wanneer je de camera te ver naar voren kantelt gaat hij door de slip heen (en dan zijn je vingers dus in gevaar).
Prijs / kwaliteit tegen mekaar afzettend vind ik het een prima balhoofd.
Gender: Male Age: 38 Joined: 14 Dec 2005 Posts: 17 Location: Peer, België
Posted: Tue 02 Dec 2008, 21:12 Post subject:
Toch nog even terugkomen op die balhoofden: Wat is die manfrotto 322RC2 voor iets? Makkelijk in gebruik of eerder hinderlijk bij natuurfotografie?
Want ik heb daar niets over gevonden op dit forum.
Gender: Male Age: 34 Joined: 26 May 2008 Posts: 109 Location: Alblasserdam
Posted: Tue 02 Dec 2008, 22:34 Post subject:
Een kop die je met een soort van knijphandvat bediend. Indrukken is de kop los (in alle richtingen te bewegen). Als je niet meer knijpt is de kop vast.
Ik heb er zelf geen enkele ervaring mee, maar het lijkt me niet echt een Heavy Duty systeem, omdat de camera alleen wordt vastgehouden door veerdruk. Dus alleen voor hele lichte camera's en lenzen denk ik!
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot vote in polls in this forum