Gender: Male Age: 61 Joined: 11 May 2010 Posts: 147 Location: Angeren
Posted: Mon 20 May 2013, 19:41 Post subject: Ontspanstand Mup
Ik heb sinds een aantal weken de nieuwe Nikon D7100 camera. Eerste testfoto's vallen me niet tegen. Moet wel meer moeite doen om scherpe foto's te maken, maar dat zal wel inherent zijn aan een grote beeldsensor (24,1 MP) .Ik kan 6 ontspanstanden kiezen. De zelfontspanner, S (enkel beeld), Cl (Continu lage snelheid) ,Ch (Continu hoge snelheid), Q = Stil ontspannen (zoals enkel beeld ,behalve dat de spiegel niet terugklapt op zijn plaats terwijl ontspanknop volledig ingedrukt word. Er is dan ook geen signaal te horen. En als laatste Mup = Spiegel omhoog (Mirror up ) Kies deze stand om cameratrillingen te minimaliseren in tele of close- up fotografie of in andere omstandigheden waarbij de kleinste camerabeweging kan resulteren in onscherpe foto's. Mijn vraag is de volgende.
Word deze laatstgenoemde optie vaak gebruikt in de praktijk, want dit zal wel op veel camera's toepasbaar zijn denk ik. Is de trilling zoveel minder met deze optie. Kan me voorstellen dat bij schuwe vogelsoorten, gebruikmakend van schuilhut deze geluidsloze optie gebruikt word , of met lage sluitertijden wellicht. Of is dit eigenlijk meer van toepassing in macro fotografie dan vogelfotografie ???? Ben benieuwd eigenlijk naar reacties uit het veld. Gebruik overigens zelf bijna altijd S enkelbeeld of Ch ,continu hoge snelheid bij actiemomenten. Lijkt me wel vreemd om geen geluid te horen als je afdrukt. Kan het altijd zelf uittesten uiteraard, maar was gewoon nieuwsgierig naar de reacties uit de praktijk van BP ers . ??? Gr. jos.
Gender: Male Age: 37 Joined: 21 Nov 2011 Posts: 130
Posted: Mon 20 May 2013, 20:18 Post subject:
Gefeliciteerd met jouw nieuwe camera!
Mirror lock-up is een afweging tussen flexibiliteit en het maximaliseren van de scherpte. Dus gebruik daarvan is vrij specialistisch. Inzetgebieden: vogels die stil zitten of bij het gebruik van lange sluitertijden.
Zelf heb ik lock-up alleen gebruikt toen ik beweging van een groep ganzen wilde vastleggen met behulp van een ND-filter (dat terwijl het lage water juist helemaal 'zacht' werd).
De lock-up vind ik met name fijn bij landschapfoto's. Helemaal persoonlijk, maar als een macro-onderwerp geschikt is voor de mirror lock-up, dan beweegt het te weinig voor me .
Enkelbeeld-stand vind ik irritant. Hoewel een goede fotograaf mooi kan timen, geef ik de voorkeur aan een paar shots. Zelfs met de beste camera's heb je een ontspanvertraging. Liever een keertje extra klikken, dan 40 milliseconde voorruit lopen op de tijd.
Lage snelheid gebruik ik als ik wel serie wil kunnen maken, maar niet bij kort indrukken constant 2 foto's maak. De hoge snelheid schakel ik in als het aantal frames een erg hoge prioriteit heeft.
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot vote in polls in this forum