Ik heb de lens en gebruik hem regelmatig, vooral tijdens wandelingen. Het is een geweldige lens, zeer scherp, ook met de 2x TC type III van Nikon. Met de 2 x TC blijft de focus ook nog snel. In combinatie met een Nikon D7100 kun je er foto's mee maken van zeer hoge kwaliteit. Zeker als de lens goed is afgesteld op de camera.
Ik heb een aantal foto's op BP staan die met deze lens gemaakt zijn.
Gr. Harry _________________ Nikon
Sony
Leica
Gitzo
Age: 58 Joined: 08 Nov 2003 Posts: 3780 Location: Utrecht
Posted: Sun 22 Sep 2013, 21:24 Post subject:
AF-S type II of AF-S VR type II?
beide zijn uitstekend overigens. Die die VR er bij heeft staan, die is moderner, tekent wat duidelijker vermoed ik als ik vergelijk met de twee typen 500 F4 die ik had/heb uit vergelijkbare periode.
De lens met VR, die heeft VR. als je dit wat zegt. Dit wil wel eens een voordeel met zich mee brengen. _________________ hi lui
mooi licht
Ik heb de Nikon AF-S 300mm f/2.8G ED VR II en gebruik deze in combinatie met de Nikon AF-S TC-20E III teleconverter. Soms ook de Nikon AF-S TC 1.4 II teleconverter. Ook onder slechte lichtomstandigheden, met lage sluitertijden laat deze combi goede resultaten zien.
Groet, Harry _________________ Nikon
Sony
Leica
Gitzo
Gender: Male Age: 55 Joined: 09 Nov 2010 Posts: 185 Location: Den Haag
Posted: Mon 23 Sep 2013, 19:05 Post subject:
De lens is perfect en superscherp en snel. Wel heb ik uiteindelijk ook de 500mm gekocht, omdat die met vogelfotografie toch wel wat meer bereik heeft. Maar goed, de 300 is heel erg goed. Ik vond 'm met de nieuwe 2.0 converter overigens wezenlijk beter dan met de oude 1,7. Mocht je dus overwegen er een TC bij te kopen, dan zou ik voor de 2.0 III gaan in plaats van de 1,7 II.
Succes ermee, hans
Gender: Male Age: 64 Joined: 06 Mar 2013 Posts: 22 Location: Bergschenhoek
Posted: Sat 12 Oct 2013, 19:07 Post subject: 500mm F4 als upgrade van 300mm F2.8
Hans,
Interessant dat je een 300mm F2.8 'vervangt' door een 500mm F4.
Ik heb nu een 300mm F4, en overweeg wat mijn volgende stap zal zijn: 300mm F2.8 OF 500mm F4. Ik heb een 80-400mm gekocht, en hoewel die net zo scherp is als de 300mm F4 is de autofocus veel langzamer. Voor vogels een nadeel..
Ik dacht nu dus 300mm F2.8 OF 500mm F4.
De 300mm is toch wat lichter, en ik veronderstel aanzienlijk sneller met de autofocus. Met een 1.4 converter is dat al 420mm en met een 2.0 converter 600mm, F5.6 (?) dan denk ik.
Je hebt al die combinatie nu dus, en ik ben heel benieuwd naar je ervaringen. Met name ook naar de autofocus snelheid, en de scherpte natuurlijk. Daarbij is de 500mm toch weer een stuk zwaarder.
Ik heb een Nikon D7100 body, waar ik zeer content mee ben.
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot vote in polls in this forum