Gender: Male Age: 42 Joined: 14 Dec 2004 Posts: 630 Location: Limburg
Posted: Thu 23 Jun 2016, 13:54 Post subject:
Hoi,
Ik zie dat je de vraag ook al op de zustersite www.digiscooppix.nl hebt gesteld, daar zitten meer digiscopers als hier dus hopelijk daar zinvolle reacties.
Voor wat het waard is; een zwengelkop (gimball-head) is eigenlijk vooral ontworpen om snelle, vloeiende bewegingen te maken met bijv. het volgen van vliegende vogels. Dit doe je echter niet snel met digiscopen (vrijwel onmogelijk door hoge vergroting en ontbreken snelle AF). Je fotografeert bij digiscopen hoofdzakelijk stilzittende vogels. Dus tenzij je naast je Swarovski nog een (zware) telelens op je DSLR gebruikt zou ik kijken voor een stevig balhoofd of vloeistof gedempte videokop (Gitzo - Benro - Manfrotto).
Groet en succes met de keuze,
Joep _________________ Canon EOS 7D + EF 400 mm f5.6 L USM | Statief: Manfrotto 055PRO-B + 501HDV videokop | Monopod: Manfrotto 680 + 484RC2 balhoofd
Age: 62 Joined: 31 Dec 2003 Posts: 4620 Location: Zoetermeer
Posted: Thu 23 Jun 2016, 17:04 Post subject:
In principe is een statief, waarmee je comfortabel kunt kijken bij windkracht 4-5 voldoende. Zwaarder is altijd beter.
Voor een spiegelreflex als digiscoopcamera is een balansrail niet per se nodig, maar wel aan te bevelen.
De kop kan het beste een videokop zijn. Op en neer en horizontaal draaien. De camera recht zetten op de horizon, kan door de telescoop of de adapter te draaien.
Balhoofd zou ik nooit aan beginnen, teveel vrijheidsgraden om met de kleine beeldhoek te bewegen.
Zwengelkoppen, schommels en dergelijke zijn niet geschikt voor deze fotografie.
Verder heb je de Swarovski ATS digiscoopadapter nodig. Houd er rekening mee dat full frame DSLR dan vignettering kan optreden. En ook dat je met deze adapter handmatig moet scherpstellen.
Het zou wijzer zijn om niet met een spiegelreflex maar met een systeemcamera (bijvoorbeeld micro 3/4) deze uitdaging aan te gaan. Dan zou ik ook overwegen om een universele digiscoopadapter, liefst geen wegklapadapter, te gebruiken en de lens van de systeemcamera te benutten. Dan heb je tenminste nog de scherpstelfunctie van de camera actief.
Marcel _________________ Leica APO Televid zoom 25-50 met Olympus OM D-E M10 mark iii 14-42 mm pancake lens en 45 mm lens.
Olymous OM D-E M1 mark iii Zuiko 300mm F4 met 1.4 converter.
Vooral voor het statief wil ik eigenlijk nu een beslissing nemen.
Ik heb al een Gitzo GT5542LS (voor 600mm), maar die is echt wel zwaar en ik vroeg mij gewoon af of de 3541 reeks van Gitzo nog voldoende is ?
Age: 62 Joined: 31 Dec 2003 Posts: 4620 Location: Zoetermeer
Posted: Fri 24 Jun 2016, 9:15 Post subject:
Geen idee. Ik heb een Manfrotto CX055PRO3. En daarmee lukt het mij meestal wel om goed te digiscopen.
Volgens mij echt niet het meest zware Carbon statief.
Ik digiscoop echter zelden of nooit met een spiegelreflex (alleen om te testen). Die foto's zijn meestal van inferieure kwaliteit ten opzichte van een systyeemcamera.
Maar als het statief voor een 600 mm voldoet, dan zou ik met balansrail, mij geen grote zorgen maken. _________________ Leica APO Televid zoom 25-50 met Olympus OM D-E M10 mark iii 14-42 mm pancake lens en 45 mm lens.
Olymous OM D-E M1 mark iii Zuiko 300mm F4 met 1.4 converter.
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot vote in polls in this forum