Het magazine voor Natuurfotografen

Sponsored by
Birdpix.nl Forum Index -> Apparatuur


.... alweer een beginner

 
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  

Author
Message
Ron35


Gender: Male
Age: 54
Joined: 12 Apr 2006
Posts: 3

Offline

View user's profile Send private message Send e-mail
PostPosted: Thu 13 Apr 2006, 19:07    Post subject: .... alweer een beginner
hallo heren, dames

ook ik ben beginnend vogelfotograaf en moet nog het nodige materiaal aanschaffen. enig afwijkend punt bij mij is dat ik vanuit huis of hooguit vanaf het terras achter huis ga fotograferen. dit om reden dat ik a. zeer slecht ter been ben en b. vele soorten vogels dicht bij huis zitten (woon in redelijk open veld met boomwallen). Ik heb een budget van ca 600/700E.
zo het forum een beetje doorlezende lijkt de nikon d50 mij een goede keuze maar ik sta open voor andere suggesties.
graag jullie reactie
_________________
nog geen materiaal
Back to top
Reply with quote
 
etii0


Gender: Male
Age: 38
Joined: 09 May 2005
Posts: 133

Offline

View user's profile Send private message Visit poster's website
PostPosted: Thu 13 Apr 2006, 21:02    Post subject:
Lijkt me idd zeer goede keuze. Een starterskit met twee lenzen zou ideaal zijn, daar zit ook een basis 70-300mm zoomlens bij (als ik mij niet vergis). Ofwel ga je voor de body alleen en koop je er bijvoorbeeld een Sigma lens bij (dat is misschien nog goedkoper). Je zal er wel rekening mee moeten houden dat als je vanuit je huis fotografeert, je je raam zoveel mogelijk openzet. Dit verkleint de kans op spiegelingen, problemen met autofocus (als je die gebruikt) en onscherpe beelden.

Veel succes!

Mvg

Robin
_________________
Digiscopie: Nikon Coolpix 4500 + Leica Televid 77 met 20-60x zoomoculair. Digiscopieadaptie...

DSLR: Nikon D70s+ 18-70mm Nikkor + Sigma APO 70-300mm+ Sigma APO 400mm F5.6

www.natuur-foto.be.tt
Back to top
Reply with quote
 
peter wijn



Age: 58
Joined: 08 Nov 2003
Posts: 3780
Location: Utrecht
Offline

View user's profile Send private message
PostPosted: Fri 14 Apr 2006, 8:15    Post subject:
Hi ron,

Als ik jou was zou ik me voor vogelfotografie vooral richten op een goede lens. Denk ook een beetje aan wat je zal willen kopen als je voldoende geld verdiend, het is zonde als je dan een overstap van het ene naar het andere merk gaat maken.
Ikzelf, als zeer tevreden nikon-gebruiker, zou je ook aanraden een blik op canon te houden. Op het moment is de combi canon (20d/350d) met een 300 F4 USM IS en een convertor 1,4x hoogfavoriet hier op birdpix, en niet voor niets. Er zijn een heleboel items op het forum over lenzen, en je kunt bij de meeste fotografen lezen welke lens ze hebben gebruikt.

volgens mij moet je een moderne sigma 400 F5.6 APO 2e hands kunnen krijgen voor zo'n 250 a 300 euro. Ik dacht dat dat de meest betaalbare goede/redelijke lens is. Tenzij je iets moois als een novoflex kunt vinden.
Zoek hier op het forum en bij de 2e hands sites.
Back to top
Reply with quote
 
bart.k



Age: 60
Joined: 31 May 2005
Posts: 69
Location: Vught
Offline

View user's profile Send private message
PostPosted: Fri 14 Apr 2006, 9:21    Post subject:
Hallo Ron, welkom op Birdpix.
Ik ben het volledig met Peter eens, alleen wil ik opmerken, dat je bij aankoop van een tweedehands Sigma lens eerst moet testen of hij werkt in combinatie met je camera, oudere versies geven wel eens problemen (vandaar dat Peter spreekt over een moderne Sigma 400/5.6 APO )
_________________
Canon eos 20D/40D, 300/4.0Lis, 500/4.0Lis, 1.4x en 2.0x extender II.
Back to top
Reply with quote
 
Ron35


Gender: Male
Age: 54
Joined: 12 Apr 2006
Posts: 3

Offline

View user's profile Send private message Send e-mail
PostPosted: Fri 14 Apr 2006, 13:05    Post subject: beginnersvragen deel2
Ik heb de consumentengids van dec 05 nog eens even nageplozen. hierin
komt ook de canon 350d goed uit de bus.
op internet vond ik deze advertentie:
Goede Novoflex telelens met Canon bajonetvatting.
400mm/ F5.6. Deze laatste, is dat een aan- of een afrader?
_________________
nog geen materiaal
Back to top
Reply with quote
 
bart.k



Age: 60
Joined: 31 May 2005
Posts: 69
Location: Vught
Offline

View user's profile Send private message
PostPosted: Sun 16 Apr 2006, 3:17    Post subject:
Als ik me niet vergis, moet je bij deze Novoflex alles handmatig instellen, dus ook geen autofocus. Ik zou gaan voor een makkelijkere lens, dus met autofocus e.d.
Bart
_________________
Canon eos 20D/40D, 300/4.0Lis, 500/4.0Lis, 1.4x en 2.0x extender II.
Back to top
Reply with quote
 
Display posts from previous:   
   Birdpix.nl Forum Index -> Apparatuur

 
Post new topic   Reply to topic
Page 1 of 1


Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum