Het magazine voor Natuurfotografen

Sponsored by
Birdpix.nl Forum Index -> Techniek: fotografie en nabewerking


Ervaringen met Nikon MC-EU1

 
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  

Author
Message
rein hofman




Joined: 23 Nov 2004
Posts: 725

Offline

View user's profile Send private message
PostPosted: Thu 09 Dec 2004, 13:45    Post subject: Ervaringen met Nikon MC-EU1
Ik ben erg benieuwd naar jullie ervaringen met bovengenoemd apparaat.
Sinds vorige week heb ik er een in mijn bezit en heb het gevoel dat het ding niet betrouwbaar is, maar misschien doe ik wel iets verkeerd.
Na het inschakelen van de kamera sluit ik de AB aan en dan duurt het ongeveer 45!!!seconden voordat de kamera weer aktief is. Dat is erg lang.
Bovendien lijkt het alsof hij zichzelf na enige tijd uitschakelt. het is me nu al twee keer gebeurd dat ik zit te wachten op het moment surpreme, (Kamera schakelt zichzelf pas na een half uur uit) afdruk en dat er dan niets gebeurt, Hoogst frustrerend. Moet de camera dan uitschakelen, opnieuw inschakelen en weer wachten tot de AB herkend wordt. De kans op een goede foto is dan wel verkeken.
Wie heeft enig idee??
rein
Back to top
Reply with quote
 
Bokje


Gender: Male
Age: 64
Joined: 22 Aug 2003
Posts: 162
Location: Tienhoven (Utr.)
Offline

View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
PostPosted: Thu 09 Dec 2004, 21:19    Post subject: Kabelontspanner
Hoi Rein,

Ik heb hetzelfde ervaren als jij. Soms doet hij het, soms niet.
Ik sluit altijd eerst de kabel aan op de camera en doe dan pas de camera aan. Je hoort dan wat geluidjes in de camera. Daarna druk ik op de ontspanknop van de kabelontspanner en pas dan gaat de camera echt aan (display gaat dan werken). Tenminste als de draadontspanner er zin in heeft, anders moet de hele procedure opnieuw.
Een andere volgorde van aansluiten een inschakelen werkt bij mij helemaal niet.
Kortom.....een onbetrouwbaar geval, en dat voor zoveel geld!!

Maar ja....is er een alternatief?

Groeten,

J
_________________
Sony
Back to top
Reply with quote
 
rein hofman




Joined: 23 Nov 2004
Posts: 725

Offline

View user's profile Send private message
PostPosted: Thu 09 Dec 2004, 22:03    Post subject:
Bedankt Bokje (??)

Dat is er bij mij ook aan de hand. Maar komt het bij jou ook voor dat de AB er halverwege mee op houdt?, dus nadat je display is opgelicht?
Ik zet normaal gesproken mijn kamera aan en loop of rij rond door de polder. Wanneer ik dan een foto wil maken, (zeg na 15 minuten) dan werkt de afstandbediening ineens niet meer. Moet dan weer opnieuw opstarten.
Ik zag vandaag op het internet dat er wel alternatieven zijn. Er schijnt een amerikaanse firma te zijn die alternatieve remotemotecontrols maakt voor diverse digitale kameras en die wel functioneren.
kan de site nog wel even opzoeken als je daar belangstelling voor hebt.
Ik begrijp niet dat Nikon (toch niet de eerste de beste fabrikant) een dergelijk product verkoopt. Denk dat ik hem maar terugbreng en een andere ga proberen.
groet, rein
Back to top
Reply with quote
 
Bokje


Gender: Male
Age: 64
Joined: 22 Aug 2003
Posts: 162
Location: Tienhoven (Utr.)
Offline

View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
PostPosted: Thu 09 Dec 2004, 22:21    Post subject: MC-EU1
Dat hij er halverwege mee ophoudt, heb ik nog niet gehad.
Als je de kans hebt om een andere te proberen, zou ik dat zeker doen. Ik heb hem al een jaar of twee, dus inruilen zit er voor mij niet in.
Ik ben wel geinteresseerd in de site met alternatieve ab's.

Groet,

Jack(snipe)
_________________
Sony
Back to top
Reply with quote
 
rein hofman




Joined: 23 Nov 2004
Posts: 725

Offline

View user's profile Send private message
PostPosted: Fri 10 Dec 2004, 7:13    Post subject:
Hierbij de site met alternatieve remote controls.
Als je gaat zoeken vindt je ook een paar reviews, waaruit blijkt dat het een goed apparaat is

www.harbortronics.com

rein[/url]
Back to top
Reply with quote
 
Hans van Agen


Gender: Male

Joined: 02 Aug 2004
Posts: 142

Offline

View user's profile Send private message
PostPosted: Fri 10 Dec 2004, 23:31    Post subject: Ervaringen met Nikon MC-EU1
Voor wat deze late reactie nog waard is ... ik ben er ook niet erg tevreden over. Ik heb weliswaar geen ervaring met tussentijdse uitval maar heb wel regelmatig startproblemen én momenten dat de camera blijft fotograferen terwijl de knop al lang is losgelaten (en de knop ook teruggeveerd lijkt). Dat laatste is dan alleen op te lossen door de camera uit/aan te zetten. Het startprobleem (van het display) komt weinig voor als ik de camera de eerste keer start zonder kabel, de kabel aanbreng en dan pas de sluiterknop half indruk. Ook ik heb hem al te lang .. misschien is een van de producten van die site beter ... ik ga eens kijken!

Groet,
Hans
Back to top
Reply with quote
 
Werner



Age: 61
Joined: 22 Nov 2004
Posts: 8
Location: Herentals (B)
Offline

View user's profile Send private message
PostPosted: Mon 31 Jan 2005, 11:12    Post subject:
Het duurt inderdaad vrij lang eer de mc-eu 1 activeert, daar is niks aan te doen. Het automatisch uitschakelen kan je instellen in het set-up menu van je camera (althans toch bij CP 4500).
Back to top
Reply with quote
 
Display posts from previous:   
   Birdpix.nl Forum Index -> Techniek: fotografie en nabewerking

 
Post new topic   Reply to topic
Page 1 of 1


Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum