Het magazine voor Natuurfotografen

Sponsored by
Birdpix.nl Forum Index -> Techniek: fotografie en nabewerking


wat is nou precies een converet

 
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  

Author
Message
Gjalt


Gender: Male
Age: 60
Joined: 31 Aug 2003
Posts: 4
Location: hurdegaryp
Offline

View user's profile Send private message Send e-mail
PostPosted: Sun 11 Jan 2009, 19:07    Post subject: wat is nou precies een converet
Ik fotografeer met een Sony A100 maar vaak vallen mij de foto's wat tegen, de fout zal bij mij liggen want het is een fantastiche camera. Ik heb er een Tamron 70-300mm op maar als ik helemaal inzoom krijg ik toch geen scherpe foto's, mijn gevoel is dat ik op 250mm betere foto's krijg.
Nu zie ik heier vaak dat er een converter word gebruikt, wat is dat nou precies
_________________
Sony DSLR A100 + Sony DSLR A580
18-70mm
70-300mm
Back to top
Reply with quote
 
Antoni


Gender: Male
Age: 51
Joined: 23 Jan 2006
Posts: 30
Location: Ooltgensplaat
Offline

View user's profile Send private message Visit poster's website
PostPosted: Sun 11 Jan 2009, 19:29    Post subject:
Met een converter "verleng" je je brandspuntsafstand, een 300mm i.c.m. een 1.4x converter wordt dan 420mm (300x1.4) met een 2x converter 600mm (300x2). Nadeel is dat je veel licht verliest en het dus eigenlijk alleen maar goed werkt bij lichtsterke vastebrandpunt lenzen. Bij een zoom zou ik er niet aan beginnen.

Een zoom lens geeft meestal op maximaal brandpunt mindere kwaliteit. Vandaar dat jou lens op 250mm betere kwaliteit levert dan op 300mm.
_________________
Nikon fotogereedschap
Swarovski kijkgereedschap


Last edited by Antoni on Sun 11 Jan 2009, 19:30; edited 1 time in total
Back to top
Reply with quote
 
Falcko


Gender: Male
Age: 46
Joined: 15 Jun 2007
Posts: 55

Offline

View user's profile Send private message
PostPosted: Sun 11 Jan 2009, 19:29    Post subject:
Ik denk dat je een extender bedoeld.

Een extender 'extend' verlengt de focale lengte, dus met bijvoorbeeld een 100mm lens plus een 1.4 extender is de 100mm verlengt naar 140mm.

Maar het heeft ook nadelen, je lens wordt ook minder licht gevoelig en verliest in sommige situaties ook de autofocus.

In het kort een extender is een soort van vergrootglas wat je tussen de body en de lens zet om op die manier een groter bereik te krijgen.
_________________
Canon 5D mark II, Canon 16-35 F2.8, Canon 24-105 F4 L, Sigma 150 F2.8 Macro, Canon EF 500mm F 4.0 L USM IS

www.falcko.com
Back to top
Reply with quote
 
Nagtie


Gender: Male
Age: 42
Joined: 23 Jul 2008
Posts: 138

Offline

View user's profile Send private message
PostPosted: Mon 12 Jan 2009, 10:49    Post subject:
een extender of converter verbeterd je foto's niet. Je vermenigvuldigd alleen je brandpunt. Daarnaast worden de foto's juist wat minder.
Er zijn zoomlenzen waarop het wel kan, maar dan wel lichtsterke rag scherpe lenzen. Zoals mijn 70-200, daar gebruik ik de 1.4 en de 2x op. Probleem is dat veel camera scherp kunnen stellen tot F5.6 daarna is er te weinig contrast. en je vermenigvuldig niet alleen je brandpunt, maar ok je diafragma.

daarom ook de rare 1.4x omdat een F4 lens dan F5.6 wordt.
In jou geval kan het je foto onderwerp dichterbij halen, maar je zal handmatig moeten scherpstellen.

Dat je geen scherpe foto's hebt op je tamron 70-300 kan met verschillende dingen te maken hebben. Zoals weet je dat die pas echt scherp is als je op F8 fotografeert, nu met dit weer is daarvoor vaak wat te weinig ligt dus bewegings onscherpte, of last van hoge iso waarde, dus ruis.
Daarnaast is het bij de tamron en sigma bekend dat ze mooi scherp zijn tot ongveer 200 mm, daarna worden ze redelijk soft.

Ow jah dit kan ook nog belangrijk zijn, dat je camera scherp kan stellen tot F5.6 heeft niets met je instellingen te maken, je kan hem instellen op F22 en dan is er niks aan de hand, omdat je ligt gemeten wordt met open diafragma!
_________________
Canon 350D- BG E3 grip - Sigma 70-200 F2.8 EX DG - Canon 50 F1.8 - Canon 18-55mm Tamron 28-75mm F2.8 - Canon 35-105- manfrotto 680B+234RC kop-
en nog een tas vol met rommel die ik ook gebruik!
Back to top
Reply with quote
 
Gjalt


Gender: Male
Age: 60
Joined: 31 Aug 2003
Posts: 4
Location: hurdegaryp
Offline

View user's profile Send private message Send e-mail
PostPosted: Tue 13 Jan 2009, 19:52    Post subject:
Ik dank jullie allen voor de reactie
Misschien kom ik er weer verder mee

Gjalt
_________________
Sony DSLR A100 + Sony DSLR A580
18-70mm
70-300mm
Back to top
Reply with quote
 
Display posts from previous:   
   Birdpix.nl Forum Index -> Techniek: fotografie en nabewerking

 
Post new topic   Reply to topic
Page 1 of 1


Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum