Het magazine voor Natuurfotografen

Sponsored by
Personal Gallery of M-Berkheij
You can view the personal galleries of other members by clicking on the link in their profiles

Zo, na lange tijd maar weer eens een poging wagen. Op de eerste avond van m'n vakantie in Munnikeburen een wandeling gemaakt door de Rottige Meenthe. Kwam daar een prachtig plaatje tegen van een ooievaar op een vervallen schuurtje naast een trekvaart bij opkomende maan. Maar geen glasbak meegenomen... De volgende avond terug en het plaatje was bijna het zelfde, alleen de ooievaar miste. Gelukkig stond dit exemplaar net als de dag ervoor zo'n 100 m verder op een vervallen nest. Het koste me een paar muggebulten (en 45 min) voordat de maan daar was waar ik 'm wilde: achter de kop. Helaas had ik voor en achter me water, waardoor er geen mogelijkheid was op de ooievaar helemaal "in" de maan te zetten. Pogingen in meer detail in de maan resulteerden in het vervagen van de ooievaar. Scientific name: Ciconia ciconia
Dutch name: Ooievaar
English name: White Stork
Place: -
Date: 24 Jul 2010
Posted: Mon 13 Sep 2010, 21:43
View: 1
Comments: 0
Tijdens een bezoek aan X-caret probeerde deze duif een kruimeltje mee te pikken van onze lunch. 

Foto behoorlijk opgelicht. Wilde 'm ook nog 20% croppen, maar dan werd ie erg gekarteld.

300d, tamron 28-300 @ 300mm, 1/320, f7.1, 100 iso Scientific name: Zenaida asiatica
Dutch name: Witvleugeltreurduif
English name: White-winged Dove
Place: X-caret, Mexico
Date: 30 May 2006
Posted: Sun 07 Jan 2007, 22:13
View: 13
Comments: 0
Voor het hotel lag een klein (kunstmatig) rifje, waar koningssterns en pelikanen veel vuldig kwamen vissen. Desondanks bleek het moeilijk deze razend snelle vogels goed op de plaat te zetten.

Ivm verkeerde plaats in foto (onderaan) een ietsje gecropt.

300D, tamron 28-300 @ 154mm, 1/500, f10, -2/3stop, 100 iso Scientific name: Thalasseus maximus
Dutch name: Amerikaanse Koningsstern
English name: American Royal Tern
Place: Playa del Carmen, Mexico
Date: 28 May 2006
Posted: Sun 31 Dec 2006, 14:35
View: 3
Comments: 0
Na intensief kijken op mangoverde denk ik dat het een Hooded Oriole is. Maar ze lijken allemaal op elkaar.....

Heb in PS nog wat gespeeld met crop om het gewicht van de palm wat te reduceren, maar het werd er niet beter van. Vogel zit ook in het midden (helaas) maar de Bij (= prooi) trekt het beeld toch iets naar links.
Een insect verwijderd in de palm, verder origineel.

Eind mei twee weken op huwelijksreis geweest met Bertina naar Playa del Carmen, Mexico. Deze vogel(s) waren vrij algemeen rondom het hotel. Door het weer (35+, vochtig) veel "licht" moeten reizen, waardoor veel van de (vogel) foto's niet optimaal zijn. Dit is een van de betere. 

300d, tamron 28-300mm, AE, 300mm, 1/800, f11 Scientific name: Icterus cucullatus
Dutch name: Maskertroepiaal
English name: Hooded Oriole
Place: Playa del Carmen, Mexico
Date: 04 Jun 2006
Posted: Tue 26 Dec 2006, 19:30
View: 15
Comments: 0
Deze foto stond al een tijdje in het archief.....

Deze Valk zat op een paaltje lang het fietspad Scheveningen-Katwijk. Door wat kleine duinpannetjes kon ik ongestoord dichterbij komen. Even later vloog ze op om een meter of wat verder een prooi te verschalken (lag daar al dood). De foto is wat grijs, maar geeft goed het weer van die dag weer.
30% gekropt, en iets geleveld.
300d, sigma 170-500, Av, f5.6, +2/3, 1/400, 200 iso, 500mm Scientific name: Falco tinnunculus
Dutch name: Torenvalk
English name: Common Kestrel
Place: Katwijk, Berkheide
Date: 19 Mar 2006
Posted: Thu 16 Nov 2006, 20:57
View: 12
Comments: 0
Select sort method:  Order:  
Page 1 of 1