Het magazine voor Natuurfotografen

Sponsored by
Personal Gallery of oktopus
You can view the personal galleries of other members by clicking on the link in their profiles

Een endemische honingzuiger van Nieuw Zeeland. Je hoort ze hier meer dan je ze ziet, want ze houden vooral van dicht gebladerte. Ze schuimen in de winter vooral de fruitbomen af; bij ons in de tuin hakken ze het citrusfruit open om vervolgens het sap op te zuigen. 
Foto is gemaakt door het op een kier staande raam vanuit de slaapkamer. Scientific name: Prosthemadera novaeseelandiae
Dutch name: Toei
English name: Tui
Place: Taranaki, Nieuw Zeeland
Date: 24 Aug 2011
Posted: Mon 29 Aug 2011, 5:13
View: 3
Comments: 0
Op verscheidene plaatsen in Nieuw Zeeland stikt het van deze vogels, maar ze kunnen nog vrij schuw zijn. Ze zijn (zoals de helft van de fauna hier) geimporteerd, waarschijnlijk omdat mensen hier ook wat om te jagen wilden hebben. Maar het blijven mooie beestjes.
sigma 150-500 op pentax k10D Scientific name: Callipepla californica
Dutch name: Californische Kuifkwartel
English name: California Quail
Place: Rotorua, Nieuw Zeeland
Date: 03 Jan 2011
Posted: Fri 05 Aug 2011, 11:22
View: 10
Comments: 0
Weka's zijn de Nieuw-Zeelandse versie van de waterral. Ze kunnen alleen niet vliegen, zoals er hier vele vogelsoorten niet konden vliegen bij gebrek aan zoogdier-predatoren. Konden, want het meeste er van is uitgeroeid door introductie van kat en rat. 
Weka's zijn er dus nog wel, en ze zijn bijzonder onderzoekend en tam. Deze was te benaderen tot op enkele tientallen centimeters. Scientific name: Gallirallus australis
Dutch name: Weka
English name: Weka
Place: Marlborough Sounds, New Zealand
Date: 12 Jan 2011
Posted: Sun 26 Jun 2011, 11:51
View: 1
Comments: 0
Het blijft een prachtige vogel. In de Westerbroeksemadenpolder zaten twee paartjes tot ongeveer vlak onder de vogelkijkhut. Scientific name: Podiceps nigricollis
Dutch name: Geoorde Fuut
English name: Black-necked Grebe
Place: Westerbroeksemadenpolder / bij Zuidlaardermeer
Date: 11 Apr 2009
Posted: Wed 20 May 2009, 10:32
View: 4
Comments: 0
Select sort method:  Order:  
Page 1 of 1