Posted: Tue 28 May 2013, 9:32 Post subject: Canon 5dMK3 of lens?
Goedemorgen,
Ik ben momenteel in het bezit van een 50D met 400/5.6 lens. Eerlijk gezegd ben ik niet tevreden over de 50D en heb hem al een keer bij Canon achtergelaten om de autofocus te controleren (wat hersteld is). Ik fotografeer onder de 400 ISO met sluitertijden boven de 600 vanaf een goed statief maar heb weinig "keepers" en moet zwaar verscherpen om de RAW files beter te maken.
Nu ben ik ah denken om een 7D aan te schaffen (nieuwer, snellere AF en meer pixels) maar velen zeggen dat het een verbeterde 50D is en ik er teleurgesteld in zal zijn. Beter zou het zijn om een 5dMK3 aan te schaffen. Ik doe hoofdzakelijk vogelfotografie maar ook actiesporten (mountainbiken, motoGP enz).
Mijn vraag is: hoe belangrijk is de body ten opzichte van een lens (ik heb het dan wel over goede lenzen). Doe ik er goed aan om de 5dMK3 aan te schaffen of kan ik mijn geld beter investeren in een mooie lens (300/2.8 tweedehands)?
Bij voorbaat vriendelijk bedankt!
Marc _________________ Canon 50D, Canon 400/5.6
Joined: 04 Oct 2005 Posts: 118 Location: Zoeterwoude
Posted: Tue 28 May 2013, 9:55 Post subject: body of lens
Ik zou mijn geld absoluut steken in een nieuwe lens. Ik fotografeer al tijden met een 7D en zeer naar tevredenheid. Dat de 7D een verbeterde 50D zou zijn ben ik het totaal niet mee eens. Ook de 50D heb ik gehad en dat is een heel andere, maar ook een goede camera.
Persoonlijk ben ik nooit helemaal happy geweest met mijn 7D. Ik bleef moeite hebben met de hoeveelheid ruis. De 5d III is een totaal andere camera met snellere AF en ongelofelijk weinig ruis. Laatst een bever gefotografeerd met iso 2000; super!
Age: 58 Joined: 08 Nov 2003 Posts: 3780 Location: Utrecht
Posted: Tue 28 May 2013, 12:13 Post subject:
even iets meer over je manier van fotograferen vertellen.
met een 50D en een 400 F5,6 kunnen uitstekende foto's gemaakt worden, dus het gaat eerder om een apparaat vinden dat beter aansluit bij jouw manier van fotograferen, dan an sich een beter apparaat.
denk ik.
ik heb scherpe series foto's bij 1/20s en onscherpe series bij 1/600s. het is maar net wat je aan het doen bent, en hoe. _________________ hi lui
mooi licht
Age: 47 Joined: 18 Aug 2005 Posts: 651 Location: Valkenswaard
Posted: Tue 28 May 2013, 12:26 Post subject:
Als je voor de 5D3 gaat heb je ook een nieuwe lens nodig
Dat is namelijk een fullframe camera en de 50D/7D hebben een 1,6x cropfactor. Dat betekent dat op een 50D/7D je onderwerp liefst 2,56x zo groot in beeld staat. Wil je uit de 5D3 een identiek beeld croppen, dan hou je van de 23MP er maar 9MP over. Neem dat mee in je besluitproces.
Ik ben enorm tevreden over mijn 5D3 maar ben dan ook geen vogelfotograaf (meer). Sinds kort heb ik voor macro en als backup er een 2dehands 7D bij en die ga ik ook inzetten voor vogelfotografie bij goed licht (want boven de 400 ISO knap waardeloos qua ruis).
[quote="Doodles"]Als je voor de 5D3 gaat heb je ook een nieuwe lens nodig
Dit is inderdaad het motief wat me tegenhoudt. Peter, ik fotografeer hoofdzakelijk vanuit een schuiltent op statief in manueel met evaluatieve metering. Ik zou graag een RAW file willen oploaden van een bijeneter die ik afgelopen weekend heb gefotografeerd en jullie willen vragen of de kwaliteti "normaal" is. Hoe kan ik dit het beste doen?
Groet en bedankt. Marc _________________ Canon 50D, Canon 400/5.6
Gender: Male Age: 55 Joined: 22 Jan 2006 Posts: 983 Location: Zuid Holland
Posted: Tue 28 May 2013, 13:33 Post subject:
Hoi Marc,
Stuur die RAW-file maar naar mij toe via www.wetransfer.com. Dan kijk ik er even naar. Enne, 9 zuivere megapixels zijn lekkerder voor een A3-tje aan de muur dan 18 minder zuivere van de 7D. 7D is een prima camera, maar je hebt redelijk goed licht, belichtingstechnieken en nabewerkingstechnieken nodig. Dat laatste is redelijk tijdrovend en moet in Photoshop gebeuren. Met de 5D3 heb je aan Lightroom meer dan genoeg en kun je direct van RAW naar eindbestand. Met de 7D moet je meestal wat meer doen.
5D3 (+ 300 2.8 met converters) kun je binnenkort even uitproberen.
Gender: Male Age: 67 Joined: 07 Jun 2010 Posts: 127 Location: Itanhaém SP Brazilië
Posted: Tue 28 May 2013, 14:10 Post subject:
Marc, ik fotografeer met de 50D met de 300 f4 /TC. Na micro adjustment (+12) van deze combinatie maakt hij rag scherpe foto's. Het zou m.i. niet aan de camera / lens moeten liggen tenzij er technisch iets niet in orde is! De 50D heeft wel wat licht nodig voor een goede AF lock maar is in staat tot het maken van verrassend scherpe foto. Met jouw combinatie zou je gewoon prima scherpe foto's moeten kunnen maken.
groeten Ronald _________________ Canon 50D met 300 F4
Gender: Male Age: 42 Joined: 14 Dec 2004 Posts: 630 Location: Limburg
Posted: Wed 29 May 2013, 9:26 Post subject:
In principe zou ik ook zeggen; investeer (het meeste geld) in goed glaswerk (lens bepaalt grotendeels de beeldkwaliteit + levensduur lens is groter t.o.v. camera).
Let wel; de volledige set (50D + 400 mm) aanbieden voor calibratie is - als dat nog niet gebeurt is - zeker de moeite om te doen. Als het daarna nog niet naar tevredenheid is afgehandeld, dan zou ik wel zo snel mogelijk overstappen op een nieuwe camera.
Persoonlijk ben ik heel blij met de 7D, maar ik heb altijd met APS-C sensors gewerkt (voorheen 350D en 40D). In vergelijking daarmee is de 7D gewoon super, ook qua AF. Heb geen ervaring met de 5DIII, maar ik begrijp dat hoge ISO's geen probleem zijn, de AF super is.... maar je verliest mm's (zie Doodles) en dat moet passen in je keuze. Als je vooral vanuit hutjes fotografeert met vooraf geplaatste takjes e.d., kan een full frame voldoende "vergroting" opleveren...
Succes met de keuze en groet,
Joep _________________ Canon EOS 7D + EF 400 mm f5.6 L USM | Statief: Manfrotto 055PRO-B + 501HDV videokop | Monopod: Manfrotto 680 + 484RC2 balhoofd
Gender: Male Age: 62 Joined: 22 Jun 2010 Posts: 20
Posted: Sun 28 Jul 2013, 13:42 Post subject:
Ik heb de 5dMK3 en de 400mm f 5.6..
Combinatie is erg goed. Ik lees dat iedereen mm tekort komt, maar metd e d5mk3 en wat croppen krijg ik hele mooie resultaten.
Bijkomstigheid vand e MK3 is dat die waanzinning is in de hoge iso, en dat bespaard veel geeld aan duur lichtsterk glas. De 400mm F5.6 is een top lens voor een hele mooie prijs en zou ik niet wegdoen.
Anderen zeggen het ook al, deze combi heeft echt een razendsnelle AF en is wat mij betreft DE Combi boor Birds in FLight.
Ik zou voor de 5 D mk 3 gaan, geen twijfel daarover. _________________ Canon 5D MK III, Canon L 400mm F5.6, Canon EF 35mm F1.4, Canon EF 70-200 mkII USM
Ik las hiet ergens dat een 300 2.8 + 2 tc hele goeie resultaten geeft.
Beter nog dan een 500 f4 +1.4tc.
Nieuwe lens dus zou ik voor gaan.
En laten calibreren.
Ik zou alleen kosten maken voor kalibratie als het écht nodig is.
Simpel thuis testen, wijst snel genoeg uit of het scherpstelpunt correct is, of niet.
Groet
Rinus
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot vote in polls in this forum