Wat is jullie mening/ervaring met dergelijke modellen. Is het helemaal niks of benadert de moderne techniek de klassieke benadering van een zware spiegelreflexcamera met een nog veel zwaardere telelens?
Gender: Male Age: 44 Joined: 23 Dec 2011 Posts: 154 Location: Friesland
Posted: Wed 29 Jan 2014, 19:03 Post subject:
Kwaliteit van spiegelreflex halen ze lang niet. Maar heb je weinig budget of is het gewicht een probleem dan is het een acceptabel alternatief. Ideale camera als je bijv. je (klein)kind ook mee wil _________________ Canon R7, Sigma 150-600C, INNOREL RT90CM, Manfrotto MVH502AH Pro, Cosina 100 mm f/3.5 Macro
Ik heb een Canon sx30is en ben daar zeer tevreden over. Heeft wat beperkingen t.o.v. spiegelreflex. Stelt niet scherp op reflecterend opp., handmatig is erg moeilijk, boven de optische (35x) zoom gaat kwaliteit erg achteruit (digitaal tot 140x), door de korte lens is beweging moeilijk te vollgen. Is erg handig en best goed voor landschappen e.d.
Ik heb een paar maanden de HX 50 HS Powerzoom spijt van. Inderdaad leuk voor er bij voor een dagje dierentuin. _________________ Canon 60 D canon canon 300 mm F4.0 Canon 100 mm 2.8 Canon 50 mm 1.4 Canon1/4 extender Canon 10-22 mm
Ik heb een compacte (Sony HX50V) en een grote (Fuji HS35EXR). Ze zijn heel veelzijdig, geschikt als 'point-and-shoot', en door de lange zoom (tot 720 mm) heel handig als je toevallig een mooie vogel tegenkomt. Niet voor als je bewust (alleen) vogels wilt fotograferen. _________________ - Fuji HS35EXR
- Sony HX50V
- Nikon 1 J2
- Panasonic Lumix G5
Gender: Male Age: 64 Joined: 08 Aug 2010 Posts: 78 Location: Alblasserdam
Posted: Wed 22 Apr 2015, 16:17 Post subject:
Ik werk al een tijdje met de Sony DSC-HX300, met een optische zoom van 50x. Best een fijn toestel, prima voor landschappen, bloemen, paddenstoelen e.d. Ook vogelfoto's zijn er in goede omstandigheden goed mee te maken, maar verwacht niet de kwaliteit van een spiegelreflex met kwaliteitsobjectieven. Daar kunnen ze wat mij betreft niet aan tippen. Dat kun je volgens mij ook niet verwachten voor zo'n prijs. Vluchtfoto's ermee maken is mij bijvoorbeeld nog nooit goed gelukt. Als de vogel iets verder zit, ontstaat snel bewegingsonscherpte. Waarom ik dan toch voor zo'n toestel heb gekozen is, omdat ik meer een vogelkijker dan een -fotograaf ben. Ik loop meestal in het veld met een telescoop met statief, verrekijker en een camera. Ik merk wel dat ik fotograferen steeds leuker begin te vinden, er ook meer tijd in steek en het zo maar zou kunnen zijn dat als mijn huidige camera een keer de geest geeft, ik toch weer overga op een spiegelreflex.
Groet,
Leo _________________ Na gefotografeerd te hebben met een bridgecamera de overstap gemaakt naar DLSR. Nu fotografeer ik met de Canon R7 met Canon RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM.
Joined: 04 Oct 2005 Posts: 118 Location: Zoeterwoude
Posted: Thu 23 Apr 2015, 8:59 Post subject: superzooms
Ik heb de 'veelgeprezen' Panasonic Lumix FZ200 nu bijna een jaar.
Is een handig vakantiecameratje maar als je serieus upclose vogels wil fotograferen vind ik het helemaal niks en kwalitatief veel minder dan een DSLR met een goede lens. Bovendien is boven ISO 400 fotograferen niet echt aan te bevelen, de kwaliteit loopt dan razendsnel terug met deze kleine beeldsensor. Als ze nu eens een goede grote beeldsensor uit een DSLR in zo'n ding konden proppen, maar dat gaat niet gebeuren denk ik want dat zou al snel het einde van de DSLR-markt met bijbehorende lenzen inluiden.
Het snel kunnen in- en uitzoomen en de hanteerbaarheid is natuurlijk wel een groot voordeel van deze superzoom t.o.v. de zware DSLR met tele. Tegelijkertijd treedt bij sterk inzoomen bewegingsonscherpte weer sneller op dan bij een DSLR met zware lens op een statief.
Een andere grote plus van de FZ200, je kunt er geweldig mee filmen, ook als ie sterk ingezoomd staat krijg je kwalitatief goede beelden. Dus ik hanteer 'm dan ook vooral als filmcamera , voor stills verlang ik terug naar een goede DSLR.
Gewoon op marktplaats zetten heb ik ook gedaan met mijn super zoom van canon . Binnen een half uur verkocht. Ik geniet nog elke dag van de lens Canon 300 mm F4 + extender die ik van je heb over genomen. Groeten Riet Kraanen _________________ Canon 60 D canon canon 300 mm F4.0 Canon 100 mm 2.8 Canon 50 mm 1.4 Canon1/4 extender Canon 10-22 mm
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot vote in polls in this forum