Age: 58 Joined: 08 Nov 2003 Posts: 3780 Location: Utrecht
Posted: Thu 18 Feb 2016, 15:53 Post subject:
dat lijkt me een best slimme keuze.
300 F4 is eigenlijk voor als de vogels echt dichtbij zitten: niet heel vaak, maar als, dan geniet je drievoudig. Hier heb ik een paar alken en papegaaiduikers met deze lens (en ook met een 85mm lens en een ultragroothoeklens).
Ik heb de lens nog steeds, hij gaat mee de alpen in voor Marmotten e.d. en naar IJsland voor de broedkolonies. In Nederland vooral voor de schuwere libellen en amfibieën. Ik overweeg wel de lichtere versie te kopen, maar de prijs daarvan vind ik te dol. Voor de kwaliteit hoeft het niet. Nauwelijks verschil, VR is zeker meegenomen.
Ook in een gunstig gelegen hut zou een 300 zijn nut zeker kunnen bewijzen. _________________ hi lui
mooi licht
De Nikon 200-500 is niet water en stof dicht, dat is de Sigma sports wel. Wat de kwaliteit van de sigma C is weet ik niet . over de Tamron hoor ik dat hij niet echt heel erg scherp tekent/ te soft is, en dat kan flink storend zijn.
Gender: Male Age: 29 Joined: 31 Oct 2015 Posts: 10 Location: tiel
Posted: Thu 18 Feb 2016, 17:44 Post subject:
van uit mijn huis kan ik met een 300mm al goede foto`s maken van vliegende kokmeeuwen, houtduiven, turkse tortel, merels, kaai`en, koolmeesjes en als het begint te schemeren zelfs vleermuizen.
Dan is de 300mm f4 genoeg zeker met de extra stop licht dan mijn huidige lens. in de natuurgebieden waar ik het meest kom (meestal uiterwaarde waal, en omlichende bossen) is wat extra reach wel fijn. dan zou de sigma 150-600mm goed van pas komen.
over het echte water en stof dicht maak ik mij persoonlijk nooit zoon zorgen. Wat miezer regen kan iedere lens wel aan. En aangezien ik nog geen profesioneel fotograaf ben hoef ik ook niet naar buiten als het slecht weer is.
Voor foto`s van incecten en amfibieën gebruik ik zelf mijn 180mm macro lens voor.
Een nieuwe lens uitzoeken blijft toch altijd maar weer een lastige keuze.
Net als ik moet waarschijnlijk ook jij super zuinig zijn op je centjes. Het beste wat ik je kan adviseren is. Kijken.kijken. goed lezen nog eens herlezen . en dan heel lang nadenken voor je je eurotjes uitgeeft .Vaak , niet altijd .kom je de lens van je keuzen op een advertentie site als fotoapparatuur.nl en zo nog meer sites tegen . zo heb ik een week gelden een Canon 100-400 MK II en een Canon 1,4 extender MK III beide 6 maanden oud gekocht van een man die hem niet had gebruikt en er van af wilde . Beide gescoord voor een hele nette prijs. Nu nog een camera. Ik wacht af en kijk rustig de kat uit de boom . Dus sterkte met je zoek tocht.
Ik heb ook een 300/4 lens en vaak gebruik ik deze i.c.m. een 1.4x TeleConverter wat op een APS-C crop camera 420mm oplevert en bij F5.6 nog steeds voldoende lichtsterk zodat de ISO niet te hoog hoeft opgeschroefd.
Hen lang getwijfeld of ik niet beter voor een andere lens zou kiezen
(bv. 300/2. maar heb nog geen seconde spijt gehad van mijn keuze. _________________ ••Pentax K-3 & wat glaswerk
Age: 67 Joined: 01 Jan 2004 Posts: 462 Location: Amsterdam
Posted: Fri 19 Feb 2016, 9:41 Post subject:
Een mooie lens die Nikon 300 AF-S, lekker scherp en snel! Maar met crop-body (1,5) kom ik zonder TC 1.4 op 450 mm en met converter op 630mm. Toch? _________________ Fotograaf en publicist
deze foto was meer een lucky shot dat mijn lens nog ongeveer op de afstand stond gefocust. En ik denk dat de 300mm f4 makkelijker dit soort shots kan maken.
de sigma 150-600mm kan dit waar schijnlijk ook maar de scherpte van een prime lens trekt mij wel aan. dus ik ga lekker op marktplaats rond struimen in de hoop een mooi exemplaar te vinden van de 300mm f4 + tc.
Ik dank u allen voor de informatie heel erg bedankt,
Gender: Male Age: 55 Joined: 29 Jan 2008 Posts: 47 Location: Den Haag
Posted: Fri 19 Feb 2016, 22:56 Post subject:
Als je het oudere type niet fijn vindt, moet je die zeker niet aanschaffen.
De lens die je zoekt, lijkt me een fijn lensje om over te stappen. Op E-bay worden ze ook nogal eens aangeboden, ook goedkoper dan die van mijn link. Maar of je ze gaat vinden voor 700?
Gender: Male Age: 49 Joined: 23 Oct 2009 Posts: 271 Location: Zoetermeer
Posted: Sat 20 Feb 2016, 8:29 Post subject:
Alleen zal de oude 300 afs f4 niet heel lang meer nieuw te koop zijn denk ik ivm de nieuwe versie met VR.
En doordat die stevig aan de prijs is zal de oude afs wel rond die 750-800 blijven hangen op de tweedehands markt verwacht ik. _________________ Nikon D7200 met glas van 12mm tot 300mm + 1.4 converter
Gender: Male Age: 58 Joined: 06 Dec 2011 Posts: 107 Location: Barnaul
Posted: Sat 20 Feb 2016, 9:30 Post subject:
afgelopen week heeft Kamera-expres een inruilactie gehad, de 300mmf4 inruilen tegen de 200-500. Je kreeg ongeveer 700 euro terug voor de 300mm. Ik schat in dat er binnenkort veel 300mm bij kamera-express tweedehands te vinden zijn.
ik heb trouwens hetzelfde gedaan maar dan bij een andere winkel.
Mijn 300mm stond inderdaad voor 725 op marktplaats maar als ik dan met inruilen zonder gezeur 700 terugkrijg, was het een simpel besluit. _________________ Groetjes,
Jaap
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot vote in polls in this forum