Posted: Mon 26 Nov 2018, 16:26 Post subject: Nieuwe camera
Hallo allemaal,
Na enkele maanden sparen is de tijd voor het aanschaffen van een nieuwe camera eindelijk daar. Mijn budget ligt tussen de 1000 en 1400 euro.
Nu valt mijn oog op de canon 7d mark ii. Een snelle camera met goede crop functie. Een camera die voornamelijk gemaakt is voor wildlife en sportfotografie.
Mijn oog is ook gevallen op de 80d. Een meer allround camera maar alsnog redelijk snel (7 fps).
Nu komt het dilemma. Beide camera’s zijn inmiddels al redelijk oud en de verwachting is dat ze begin en halverwege 2019 vervangen gaan worden voor betere uitvoeringen.
- Weet iemand al de specificaties van de nieuwere uitvoeringen?
- is het de moeite waard om te wachten op de nieuwe camera’s of is investeren nu al de moeite waard?
- Heb ik camera’s over het hoofd gezien die zeer geschikt zijn te functioneren als wildlife camera, die passen binnen mijn budget?
Ik ben overigens aardig gehecht aan canon dus wil daar ook graag bij blijven.
De camera zal in eerste instantie gebruikt worden met de sigma 150-600 sport.
In de toekomst hoop ik op een prime lens (300 mm, 2. ik combinatie met een teleconverter.
Ik hoor graag jullie bevindingen.
Groeten,
Jeroen
Last edited by JeroenN on Tue 27 Nov 2018, 7:33; edited 3 times in total
Gender: Male Age: 26 Joined: 07 Jan 2012 Posts: 435 Location: Groningen / Wageningen
Posted: Mon 26 Nov 2018, 16:37 Post subject:
Beste Jeroen,
Over de nieuwe bodies die in 2019 gaan verschijnen heb ik verder geen info, dus ik weet niet of het de moeite waard zal zijn om daarop te wachten. Zelf ben ik erg tevreden met de combi 7dii en de sigma 150-600 sports (bijna alle foto's op mijn account vanaf de zomer 2015 zijn met deze combi gemaakt). De combi van de crop en 600mm zorgt er voor dat je de vogels mooi dichtbij kan halen. Daarbij is de 7dii prima van snelheid en het aantal fps is zeer netjes. De scherpte is ook gewoon uitstekend te noemen.
Waar ik de laatste tijd een beetje tegenaan liep was dat de lens natuurlijk niet heel lichtsterk is en de body niet hele hoge iso's aankan (hoger dan 1600 wil je toch niet echt gaan), vandaar dat ik sinds kort ook een 5div aangeschaft heb, zodat ik hoger in de iso's kan, maar die is wel een tikkie duurder dan je aangegeven budget.
Hoe dan ook, ik kan je de combi met de 7dii zeker aanbevelen, want het heeft mij heel wat leuke plaatjes opgeleverd!
Bedankt voor je reactie. Ik zie schitterende plaatjes voorbij komen in je album. Nu betekent een goede combinatie tussen lens en objectief natuurlijk niet dat de plaatjes er automatisch mooi uitkomen.
Enfin, jouw reactie helpt me wel verder al hoop ik toch spoedig op specificaties van de nieuwe camera’s! Vooral de prijs van een nieuwe body zal omhoog gaan gok ik.
Age: 58 Joined: 08 Nov 2003 Posts: 3780 Location: Utrecht
Posted: Tue 11 Dec 2018, 11:01 Post subject:
wat je voor vogels nodig hebt in een camera zijn autofocussnelheid, eventueel aantal beelden per seconde, de kwaliteit van de sensor en directe mogelijkheden om de camera-instellingen snel aan te passen.
De ontwikkelingen gaan fors snel, vooral op het gebied van autofocus en sensor. Maar zolang als Canon deze indeling aanhoudt, zal de 7D serie het model met de betere capaciteiten voor vogelfotografie zijn. Betere componenten en instellingsmogelijkheden. Ook als de 80D series eventueel een tijdje een betere sensor heeft (deze wordt vaker vernieuwd).
Of het daarmee voor jou de beste camera is, dat hoeft niet per sé. Misschien werk je liever rustig en voelt een 80D serie meer vertrouwd. Soms is het beste buiten budget (oplossing op de 2e hands markt). De modernste sensor is beter als je veel zult croppen. Dan is snelheid juist minder belangrijk.
Ik zou voor je besluit toch ook eens lezen wat Sony, Olympus en Nikon nu leveren. Misschien eens voelen. Van die rare shoot-out video's bekijken . Ervaringen vragen van mensen die net zijn overgestapt van a naar b, of vice versa. Je lens kun je redelijk makkelijk inruilen op de 2e hands markt. Dat zou verliesloos moeten kunnen . _________________ hi lui
mooi licht
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot vote in polls in this forum