Posted: Sun 10 Apr 2022, 20:12 Post subject: Welke camera?
Ik fotografeerde met veel plezier m.n. vogels met mijn Panasonic lumix G9 en pana-leica 100-400. Als nadeel ervaarde ik de niet optimale autofocus en het feit dat ik al snel vrij hoog in de iso moet als licht wat minder wordt. Onlangs is mijn apparatuur gestolen en sta ik voor de keuze. Gelijke spullen aanschaffen of gaan voor een upgrade.
Een upgrade naar full frame ligt voor de hand, Ik denk aan de Sony a7iii met tamron 150-500 of Sony 200-600. Of de canon R6 met de rf 100-400. (De rf 100-500 is te prijzig). Verder kom ik ook de lumix s5 tegen (De opties/indeling van Panasonic vind ik fijn) maar vraag me af of ik me niet ga ergeren aan de autofocus die minder goed is. Zijn er hier ervaringsdeskundigen die mij op weg kunnen helpen? _________________ Een mooi onderwerp betekent niet automatisch een mooie foto
Gender: Male Age: 37 Joined: 27 Jul 2016 Posts: 1585 Location: Krimpen aan den IJssel
Posted: Sun 10 Apr 2022, 22:18 Post subject:
Ik heb een paar maanden geleden de overstap gemaakt van exact jouw vorige set (gestolen, wat ontzettend balen!) naar Sony A7iv met 200-600 mm. Een flinke vooruitgang qua autofocus en beeldkwaliteit, zeker bij hogere iso. Ik heb daar toen ik dit topic ook wat gedachten over opgeschreven:
https://www.birdpix.nl/viewtopic.php?t=13531
De Sony A7iii is ook geen gekke optie (en goedkoper!), maar is qua autofocus wat minder en de menustructuur vinden mensen vaak onlogisch.
De Canon R6 is ook een mooie camera, maar ik viel ook over de prijs van de 100-500.
Bedankt voor je antwoord en je uitgebreide gedachten, die helpen mij zeker! _________________ Een mooi onderwerp betekent niet automatisch een mooie foto
Ik was erg tevreden over mijn Sony RX10 IV, maar heb meer tijd om me op fotografie te richten en heb daarom een systeemcamera met lens gekocht.
Ook ik heb de overwegingen gehad die jij en Vincent hadden en vele deskundige op Youtube en in de specialistische winkels geraadpleegd. Daarbij ben ik na een selectie geëindigd bij de Canon R6 en de Sony A7 IV. Daarbij vond ik de meer pixels (en crop) van de Sony, voor mij een grotere meerwaarde hebben dan de snelheid van de Canon.
Los daarvan ben ik met lenzen aan de gang gegaan. Ik vond de Canon 100-500 wel erg duur en in mijn geval heb ik meer aan de +100, dan aan de -100. Als ik deze behoefte alsnog krijg, koop ik een passen lens bij. Die vind ik makkelijker in die kleinere maatvoering.
V.w.b. de Sony lens, heb ik ook serieus naar de Sigma i.p.v. de Sony gekeken en zelf even naar de Tamron 150-500. Doordat ik bereik erg belangrijk vond, viel de Tamron toch vrij snel af. Voor wat ik las en op Youtube zag, is het kwaliteitsverschil tussen de Sigma en de Sony erg klein. Ik heb toch voor de duurdere Sony gekozen, omdat ik de mogelijkheid wilde behouden om later een extender toe te voegen en die was er toen nog niet voor de Sigma. Daarnaast vond ik het prettig dat de lens intern verlengt en dus stofvrij is.
Ik heb de camera en lens begin december gekocht en een aantal weken later de 1.4 extender. Die ik trouwens ook fantastisch vind. Het kost een lichtstop, maar ik heb het bereik van 840mm al vaak gebruikt.
Ik denk dat ik in de tussentijd 15.000+ foto's heb gemaakt en kan je alleen maar zeggen dat ik erg tevreden ben over de Sonyset.
Dank voor je bericht. Ik denk ook aan de Sony met de 200-600 lens, de mogelijkheid voor de extender is een duidelijke meerwaarde. Eens kijken of ik een goede aanbieding kan vinden. 😉 _________________ Een mooi onderwerp betekent niet automatisch een mooie foto
Gender: Male Age: 37 Joined: 27 Jul 2016 Posts: 1585 Location: Krimpen aan den IJssel
Posted: Fri 15 Apr 2022, 21:21 Post subject:
De Sony lens is ook een aanrader qua bouwkwaliteit. De interne zoom vind ik heerlijk. Klein nadeeltje dat hij bij 200 mm nog vrij lang is, maar dat mag geen naam hebben. En vaak zie je toch dat een lens van hetzelfde merk net wat beter samenwerkt net de camera dan een lens van een ander merk. Ik vind de Sony lens ook nog vrij gunstig geprijsd. Ik had een mooie prijs en cashback, dan was hij niet veel duurder dan de alternatieven van Sigma of Tamron. Extender heb ik (nog) niet.
Inderdaad, de voordelen van de interne zoom op de Sony 200-600 blijven vaak onderbelicht. Dus in plaats van 2 lenslichamen die in elkaar schuiven bij deze Sony slechts 1 enkele buis en daarmee ongevoelig voor het inzuigen van vocht en stof (alle stof- en vochtafdichtingen van andere lenzen ten spijt). Waarschijnlijk ontbreekt er dan ook een kwetsbare flexverbinding die normaliter de twee buizen electronisch verbindt (of zeg ik nu iets geks?). En iets wat er niet is kan ook niet kapot.
Dank voor alle adviezen. Ik heb ook een Sony A7 iv met Sony 200-600 lens aangeschaft. Wat een verschil! De autofocus is veel beter, scherpte is super en ook hogere iso’s zijn geen probleem voor deze combi. Bijzonder blij mee! _________________ Een mooi onderwerp betekent niet automatisch een mooie foto
Gender: Male Age: 37 Joined: 27 Jul 2016 Posts: 1585 Location: Krimpen aan den IJssel
Posted: Tue 19 Apr 2022, 12:54 Post subject:
Gefeliciteerd met je combi. Zoals ik al zei, ik heb exact dezelfde overstap gemaakt, en geen moment spijt gehad. Maar ik zie je onderschrift, en dat geldt net zo goed voor je camera als voor je onderwerp
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot vote in polls in this forum