Age: 62 Joined: 31 Dec 2003 Posts: 4620 Location: Zoetermeer
Posted: Thu 30 Jun 2022, 10:19 Post subject:
Er was deze maand sprake van een grote kopgroep van meerdere deelnemers die kans hadden op de overwinning. Lange tijd leek het er op dat Alex Roetemeijer met zijn meer abstracte foto van de Zilvermeeuw met de overwinning naar huis zou gaan, maar dankzij een sterke eindsprint gaat de overwinning toch naar Gejo Wassink met zijn foto van de Middelste Bonte Specht, die 16 nominaties kreeg.
De volgende punten zijn er deze maand verdiend voor de jaarcompetitie.
Gejo Wassink 10 punten
Alex Roetemeijer 8 punten
Vincent Vuik 6 punten
Gerard van Dam 4 punten
Kevinhollman 3 punten
Thijs Glastra 2 punten
Katoo 1 punt
De jaarcompetitie is nu op de helft en de nieuwe puntenverdeling ziet er nu als volgt uit.
Gejo Wassink 36 punten
Thijs Glastra 35 punten
Vincent Vuik 29 punten
Katoo 17 punten
Ruud Scherpenisse 14 punten
Jan Luit 12 punten
Alex Roetemeijer 12 punten
corvanspijk 8 punten
RvDaalen 8 punten
Krijn Dijkema 8 punten
Bert Ooms 8 punten
Gert-Jan Cromwijk 8 punten
Freddy69 7 punten
Henk Wiebe van der Meulen 6 punten
JWChess 6 punten
kevinhollman 6 punten
jacolienl 5 punten
anevanrees 5 punten
GerardvanDam 5 punten
Ben Reitsma 4 punten
Wil Doorn-Meijne 4 punten
gras4711 3 punten
Ruben de Bruijn 3 punten
SanneSchoe 3 punten
rixte 2 punten
TopVanTexel 2 punten
PeterBoers 1 punt
josephine 1 punt
hjstukker 1 punt
horneman69 1 punt
RTL 1 punt
Matjan Lammertink 1 punt
wouterroepel 1 punt
Martijn Schot 1 punt
Peter Boltjes 1 punt
Truus Aletta Maan 1 punt
Erik van Ark 1 punt
Iedereen gefeliciteerd met het behaalde resultaat. Gejo mag voor de maand juli een nieuwe opdracht bedenken.
Gejo, Alex en Vincent,
Van harte gefeliciteerd met jullie terechte podiumplaatsen.
Het was een lastig MO, die voor velen van ons betekende een heel ander soort foto te maken die we meestal maken.
Er waren meer inzendingen die mijns inziens wel een podiumplek verdiend hadden, maar ja, je moet nu eenmaal keuzes maken.
Ik ben weer benieuwd naar de nieuwe opdracht!
Groet, Erna _________________ CANON EOS R6 met 100-500mm
Leuk Gejo, Alex en Vincent, mooie foto's. Gefeliciteerd met de ereplaatsen. Ik ben benieuwd wat we volgende maand 'moeten' doen.
Iedereen bedankt voor de leuke reacties op mijn roodborstfoto, beweging was idd heel mager, maar t was de enige vogelfoto van de afgelopen maand waarin iets onscherpte zat.
GJ _________________ www.natuurplaat.nl
Fujifilm X-T5, 18-55mm, 56mm F1.2, 80mm macro, 100-400mm tele en 1.4x extender. Manfrotto statief 758B met 804 RC2 kop
Gejo, Alex en Vincent: van harte gefeliciteerd met je podiumplaatsen. Op naar de volgende ronde, hopelijk met opnieuw een uitdaging erin.
Truus _________________ Het oog wordt niet verzadigd van het zien. Prediker 1:8
Gender: Male Age: 37 Joined: 27 Jul 2016 Posts: 1585 Location: Krimpen aan den IJssel
Posted: Thu 30 Jun 2022, 11:46 Post subject:
Gefeliciteerd Gejo en Alex! Mooie inzendingen, totaal van een andere soort ook. Ik vond het een erg leuke opdracht. En bedankt voor alle reacties en nominaties bij mijn zeekoet.
Gender: Male Age: 59 Joined: 31 Dec 2011 Posts: 168 Location: Lievelde
Posted: Thu 30 Jun 2022, 12:30 Post subject: MO
Ik had verwacht dat Alex zou gaan winnen met zijn zilvermeeuwen. Maar 2e plek is natuurlijk ook mooi en..... slechts 1 nominatietje verschil. En wanneer een kop helemaal scherp zou zijn geweest ( een dingetje dat verschillenden van ons voor zichzelf als criterium hadden) was hij de winnaar geweest.
Oh ja.... die van Vincent had mijn nominatie omdat daar wel een scherp dier te zien was. Want ook ikzelf heb genomineerd op basis van minimaal een scherpe kop. _________________ canon eos 5D mark IV sigma 150-600 sports, tamron 150-600mm. Tamron 70-300 mm. www.bureauwassink.nl
Posted: Thu 30 Jun 2022, 13:27 Post subject: Re: MO
Ik wist natuurlijk dat ikzelf kansloos was, maar omdat ik meedoen belangrijker vind dan winnen, heb ik toch meegedaan. (Ik ben zelfs blij verrast over mijn ene ontvangen nominatie, waarvoor hartelijk dank!)
Inmiddels heb ik al de nodige reacties doorgelezen. Wat ik erg jammer vind, is dat er uit zo veel reacties bij de foto's blijkt dat voor velen de scherpe kop een belangrijk criterium is geweest bij de beoordeling, terwijl dat op geen enkele wijze in de opdracht stond. Zelf had ik juist begrepen dat geheel onscherpe foto's in principe ook zouden mogen. In twee van de zes voorbeeldfoto's waren de vogels geheel onscherp. Ik had me daar dan ook eerst op gefocust, maar helaas lukte me dat niet goed genoeg.
Ik had ook gehoopt op veel meer écht onscherpe, maar 'mooi bewogen' foto's, in plaats van de vele (grotendeels gelukte) pogingen om vooral de kop en/of het lijf goed scherp te hebben, waardoor er soms wel erg weinig aan 'bewegingsonscherpte' overbleef.
Het bevestigt wel dat deze MO ver buiten de comfortzone van de meeste van ons lag! Wat ik op zich overigens prima vind!
Groet, Erna _________________ CANON EOS R6 met 100-500mm
Gender: Male Age: 49 Joined: 15 May 2005 Posts: 68 Location: Zweden, Järna
Posted: Thu 30 Jun 2022, 14:34 Post subject:
Hallo Allemaal!,
Van harte gefeliciteerd Gejo met je specht, hij is prachtig! Het was blijbaar spannend tussen ons maar op Birdpix willen de meeste fotografen 'een scherpe kop ' zien. Foto's die meer naar de 'kunst' kant gaan zoals bijvoorbeeld Jan van der Greef worden hier niet altijd beloond/geaccepteerd. Mijn meeuwtje was niet knisperscherp, dat was ook niet de opdracht dacht ik maar veel fotografen rekenen daar blijbaar wel mee, daarom ben jij ook de terechte winnaar.
Ook Vincent gefeliciteerd met het podium!
@Vincent vroeg hoe ik de foto gemaakt heb van de meeuw, ja als jullie even de tijd hebben kan ik daar heel wat over uitleggen maar kort samengevat: mee bewegen en tijdens het afdrukken een kleine beweging terug, dat is wel wat oevening voor nodig maar als het lukt heb je ook wat!
@gras4711, dank je wel voor de prachtige woorden. Grappig is dat twee fotografen mij een mailtje stuurde dat dit meeuwtje echt een Alex foto's was toen ze door de maandopdracht gingen. het is leuk dat je wordt herkend aan de hand van de foto's die je maakt!
@Erik van Ark, Als je lange sluitertijden gebruikt komt vaak 'het scherpe' gedeelte achter de vogel te liggen. Om dat om te draaien krijg je meer zeggenskracht in de foto; waar ga ik naartoe vliegen? en niet waar kom ik vandaan?
Op naar de nieuwe maand! Benieuwd wat meneer Wassink voor ons in peto heeft!
Vanuit een zeer warm Zweden, de Zweetelijke groetjes!
Alex _________________ Canon
-------------------------------------------------
http://www.pbase.com/alexroetemeijer
' De mens heeft geen tijd om voor alles tijd te hebben'.
Gender: Female Age: 47 Joined: 20 Mar 2006 Posts: 14 Location: Berkel en Rodenrijs
Posted: Thu 30 Jun 2022, 16:03 Post subject:
Gefeliciteerd Gejo, Alex en Vincent!
Ik vond het een leuke opdracht, die heel veel kanten op kon gaan. Ik heb van alles geprobeerd, maar verschillende resultaten. Heb van mijn resultaten de middenweg gekozen, niet te weinig beweging en niet voor de extreme, bijna abstracte foto. Het was wel een opdracht waar je super goed moest nadenken.
Gender: Male Age: 33 Joined: 15 Jun 2006 Posts: 154 Location: Hardinxveld-Giessendam
Posted: Thu 30 Jun 2022, 17:01 Post subject:
Gefeliciteerd Gejo, Alex en Vincent! Mooie foto's en inderdaad heel verschillende interpretatie van de opdracht. Iedereen bedankt voor de commentaren, altijd weer opbouwend om die terug te lezen.
Gender: Male Age: 64 Joined: 20 Oct 2009 Posts: 103 Location: Amersfoort
Posted: Thu 30 Jun 2022, 17:57 Post subject:
Gejo, Alex en Vincent,
Gefeliciteerd met jullie terechte podiumplaatsen.
Ik vond het een lastige opgave. Mijn inzending had ik zelf al niet hoog ingeschat maar ik vond het toch leuk om weer mee te doen.
Gr. Ruud _________________ Nikon D4s body, Tamron 150-600 lens, diverse kleinere Nikon lenzen, Nikon 1,4 converter, Nikon 1,7 converter, Manfrotto statief. OM-1 met diverse lenzen.
Posted: Thu 30 Jun 2022, 18:26 Post subject: MO Juni
Gefeliciteerd Gejo, Alex en Vincent met jullie podiumplaatsen, stuk voor stuk hele mooie foto's!
Ook wil ik iedereen bedanken voor de reacties onder mijn foto, met in het bijzonder gras4711 voor de wel hele mooie reactie! Je kunt er twee kanten mee op, ik zie het maar van de positieve kant
En niet te vergeten de nominaties, dat is altijd leuk en levert toch nog net een puntje op.
Ben heel benieuwd naar de nieuwe MO, vast weer een hele nieuwe uitdaging.
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot vote in polls in this forum