Posted: Mon 25 Aug 2008, 0:31 Post subject: hulp gevraagd
Beste vogelfotograven,
ik ben nog niet zo heel lang bezig met vogelen en vooral foto's van vogels maken.
ik ben begonnen met een simpele compactcamera van mijn moeder, maar merkte dat met 3x optische zoom en 4mp eigenlijk geen vogel op de foto kon krijgen.
toen heb ik besloten dat ik voor mijzelf een camera wilde kopen.
ik heb gekozen voor een digitale compactcamera, omdat ik nog geen ervaring had en niet gelijk vele honderden euro's uit wou geven.
ik heb toen gekozen voor de panasonic fz 18
http://camera4all.nl/panasonic-dmcfz-zilver-p-1245.html
maar nu moet ik eerlijk zeggen dat ik het resultaat wat vind tegenvallen, maar dat zal ongetwijfeld aan mij liggen.
foto's worden naar mijn mening niet scherp genoeg.
als ik de camera op een tafel zet (dus stabiel) zonder optische of digitaal in te zoomen en een foto maak van een ombject dat 1 meter van me af sta en dan op de pc een beetje inzoom zie je gelijk dat de foto onscherp is terwijl dat op de camera niet zo lijkt.
ik heb gepruts met sluitertijden/diafragma instelling, witbalans etc maar de foto blijven naar mijn idee slecht.
zouden jullie mij kunnen helpen om erachter te komen waarom de foto's niet de gewenste kwaliteit opleveren (ik kan eventueel voorbeeldfoto's maken en uploaden etc)
Age: 58 Joined: 08 Nov 2003 Posts: 3780 Location: Utrecht
Posted: Mon 25 Aug 2008, 20:04 Post subject:
zet in ieder geval eens wat voorbeelden in je pa.
liefst een origineel beeld en een 100% crop naast elkaar.
overigens heb ik totaal geen verstand van de instelmogelijkheden van dit type camera, dus zou ik je toch niet echt kunnen helpen. Mocht je hier geen reacties krijgen, probeer het dan eens op fotoapparatuur.nl.
Misschien sowieso aan te bevelen.
Gender: Male Age: 37 Joined: 24 Aug 2007 Posts: 13
Posted: Mon 25 Aug 2008, 20:43 Post subject:
Hallo Folkert Jan,
Ik heb als eerste camera ook een digitale compact (een Sony cybershot) camera gehad, waarbij de zoom erg tegenviel. En ook omdat ik naar verloop van tijd meer wou heb ik de keuze gemaakt om een spiegelreflexcamera te kopen.
Maar om op jouw probleem terug te komen:
Ik herken je feitelijke probleem niet echt eigenlijks zonder de zoom. Wel had ik problemen met de zoom. De zoom viel me erg tegen, want hoe meer ik inzoomde hoe slechter de kwaliteit van de foto's. Eigenlijks kon ik alleen op normale stand een normale foto maken.
Verder kan ik je op dit moment niet echt helpen. _________________ Canon EOS70D. Lenzen: Canon EF 400/F 5.6 L USM, Cano EF 300 F4 IS USM, Tamron 1,4 extender,
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot vote in polls in this forum