Geplaatst: Di 09 Dec 2008, 13:01 Onderwerp: Uilen Zweden/Noorwegen
Hallo,
Ik zit te spelen met het idee om in de lente/begin zomer met een vriend een week of 2 naar Zweden of Noorwegen te gaan, met als hoofddoel uilen te fotograferen (vooral Lapland & Sperweruil).
Hebben jullie misschien tips qua goede locaties, tijd van het jaar, etc.
Geslacht: Man Leeftijd: 58 Geregistreerd op: 13-3-2005 Berichten: 634
Geplaatst: Di 09 Dec 2008, 17:07 Onderwerp: Gidsen
Huur een gids in, wat in je eentje vind je ze niet. Althans dat wordt algemeen vermeld.
Tevens is het belangrijk om te weten of het een goed muizenjaar is. Schijnbaar was 2008 dat niet en lijkt 2009 dus goed te worden, aldus sommige finse sites. Of dat ook geldt voor Zweden / Noorwegen....?
Op eigen houtje uilen vinden valt nog niet mee in deze enorme landen. De dichtheid van deze vogels is heel erg laag en wordt bovendien gestuurd door he voedselaanbod. Bovendien zullen ze niet meer zo vocaal zijn in die periode en dus nog moeilijker te vinden. Dus, volg Ron's advies!
Bedankt voor de adviezen! Ik had al bedacht dat het lastig ging worden zonder gids of informatie van locals. Die link naar de natuurfotografie-reizen ziet er erg goed uit en ook niet echt duur! We zullen er nog eens goed over nadenken, klinkt erg interessant in ieder geval.
Sowieso verbaas ik me altijd weer over de prachtige soorten die in Scandinavië voorkomen, vele die ik nog wel eens voor lens zou willen hebben!
Geslacht: Man Leeftijd: 58 Geregistreerd op: 13-3-2005 Berichten: 634
Geplaatst: Do 11 Dec 2008, 13:30 Onderwerp: Advies
Hoi Michiel,
Graag gedaan. Voor wat betreft de reis. Er staat volgens mij nergens expliciet vermeld dat het een fotografie-reis is. Goed navragen, anders kom je tussen digiscoop birders terecht en die zijn al tevreden als ze de vogel op 500meter afstand zien...
Voor Finland bijvoorbeeld zijn er ook vogelreizen waar fotografen actief geweerd worden. Alleen vogelaars toegestaan, want fotograferen houden anders de groep op. Soorten scoren is meer de trend bij vogelen. Dit maakt het voor ons erg lastig en houdt eigenlijk in dat we ter plaatse gidsen moeten zien te vinden die ons willen begeleiden... Erg lastig en duur bovendien ! Wellicht zijn er mensen die wat meer info hebben over gidsen/reizen etc. over zweden/noorwegen en finland???
Groet,
Ron van Elst _________________ "Take nothing but pictures. Leave nothing but footprints..."
Je mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen Je mag geen reacties plaatsen Je mag je berichten niet bewerken Je mag je berichten niet verwijderen Ja mag niet stemmen in polls