Gender: Male Age: 70 Joined: 29 Nov 2009 Posts: 3 Location: Vaassen
Posted: Fri 30 Jul 2010, 22:19 Post subject: 2E Hans Nikkor 600mm
Dag
Even een vraag wat mag een Nikkor ED AF-I 1:4 600 mm 2e hans gaan kosten, lichte gebruik sporen, heb er eens mee mogen schieten doet het verder prima, wat zijn zoal de resultaten die gehaald kunnen worden, is hij ook geschikt om vlieg beelden te maken?
Weet het weer veel vragen, maar alvast bedankt voor diegene die er ervaring mee hebben en dit wil delen?
Gender: Male Age: 62 Joined: 24 May 2008 Posts: 290 Location: Oost Vl. Belgie
Posted: Sat 31 Jul 2010, 7:11 Post subject:
Hans weet het ook nie!
Groeten.
Hans. _________________ Canon 7D
Canon 300/2.8L IS USM
Extender Canon 1.4X EF II
Extender Canon 2.0XEF II
Soligor extender 1.7X.
Monopod Manfrotto 681B.HBN gimballhead type II met tripod TRIOPO CARBON GX 1227 en ook nog een rijstzak.
Age: 67 Joined: 01 Jan 2004 Posts: 462 Location: Amsterdam
Posted: Sun 01 Aug 2010, 12:48 Post subject:
De AF-I serie was Nikon's reactie op de USM-lenzen van Canon die voor het eerst echt snelle AF mogelijk maakte voor bijvoorbeeld sportfotogafen. AF-I was iets langzamer hetgeen later bijgesteld werd door de AF-S lenzen. AF-I is een coreless systeem wat dus wel stukken sneller is dan Nikon's 'gewone' AF waar o.a. de 80-400 nog steeds mee geleverd wordt. Dat systeem is te traag voor vliegbeelden aangezien de AF met een roterend asje vanuit de body wordt aangestuurd. Met AF-I moet dat wel lukken, de Belgische fotograaf Manu Dehauwere heeft lange tijd gewerkt met de lange AF-I lenzen, je kunt hem googlen. Bij vliegbeelden moet je wel rekening houden met de kleine beeldhoek van de 600 en het stevige gewicht van je combi, dat zal snel de 6 kilo overtreffen. Prijs zou ongeveer Euro 3.000-3.500 kunnen zijn als het glaswerk ok is. Nikon bracht 3 AF-I lenzen uit: 300 1:2.8, 400 1:2.8 en 600 1:4. Aangezien ze relatief kort in productie zijn geweest zullen de meeste exemplaren behoorlijk op leeftijd zijn.
Gender: Male Age: 70 Joined: 29 Nov 2009 Posts: 3 Location: Vaassen
Posted: Sun 01 Aug 2010, 15:20 Post subject:
Martijn de Jonge
Bedankt voor je reactie, heb de lens een weekend mogen gebruiken, om eens te proberen, er komen dan toch weer andere zaken aan het licht van hoe makkelijk kan ik mij verplaatsen in het veld,gewicht, ook de snelheid tov ISO (vindt 800 max ) anders te veel ruis, wat is rieel,
Fotografeer het meest s,ochtends & avond , wordt het meer vanuit observatie hutten fotograferen?
In zijn geheel is het denk ik een mooie opstart €2000,- ga ik eens bieden.
P.s. heeft gebruikers sporen glas is denk ik goed (niet kunnen merken) hij is dus al wat ouder, wordt hij nog wel in servies ondersteund?
Age: 67 Joined: 01 Jan 2004 Posts: 462 Location: Amsterdam
Posted: Sun 01 Aug 2010, 15:45 Post subject:
Tsjah, over die service kan ik kort zijn: dat kun je hoogstwaarschijnlijk vergeten. Ik heb afgelopen herfst een Nikon 500 AF-S laten repareren en dat ging nog net. Indien het onderdeel vervangen had moeten worden, het ging om een afstandbegrenzer, dan was dat zeer waarschijnlijk niet mogelijk geweest. Van de AF-I serie die lang terug maar kort in productie is geweest zullen niet veel onderdelen meer zijn.
Ze hebben ook nog een AF-I 500 f4 gemaakt. Ook hiervoor geldt trouwens dat de service vanuit nikon zelf nul is.
Als je goedkoop een beest van een lens wil, is zo'n 600/4 geen slechte keuze. Ik heb zelf de 300/2.8 gehad en de autofocus is zeer behoorlijk.
Gaat er iets stuk en is het ook door derden niet meer te repareren, heb je altijd nog een hele fijne mf lens.
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot vote in polls in this forum