Gender: Male Age: 43 Joined: 01 Jan 2004 Posts: 248 Location: Amsterdam
Posted: Wed 11 Jan 2006, 22:59 Post subject: Geluids CD's
Hallo,
ik vroeg me af wat eigenlijk de 'beste' audio opnames zijn voor het leren en herkennen voor vogels. Zowel voor de EU als de wereld. Ik heb zelf vier cd's van Jean C. Roche voor de vogels van Europa maar, ik vroeg me af wat andere mensen gebruiken cq aanraden? Zie het een beetje als een marktonderzoek naar wat er allemaal de rondte doet.
Jacob _________________ Nikon D200 met AF-S 300mm f4 en 1.4 converter
Ik heb de serie van Vogelbescherming (4 cd's met 160 vogels; ADD) en de "Cris et Chants des Oiseaux d'Europe" (10 cd's met 460 vogels; 2003). De Franse serie is mooier van opname, vind ik.
Age: 49 Joined: 04 Aug 2003 Posts: 1763 Location: Vleuten
Posted: Thu 12 Jan 2006, 11:15 Post subject:
Hoi Jacob,
Je stap van de vogels van de EU naar die van de wereld lijkt me behoorlijk groot. Als je bedenkt dat er in de EU ongeveer 600 soorten voorkomen en in de rest van de wereld nog eens 9400..........
ALs je al die soorten op een paar CD-tjes wilt hebben krijg je een aardige collectie.
Maar goed, om antwoord te geven op je vraag: ik gebruik zelf ook de Roche serie maar ik vind het een nadeel dat er van elke soort vrijwel uitsluitend zang op staat. Een roep heb je over het algemeen veel meer aan omdat de vogel dit vaker doet. Waar je meer roepjes kan vinden weet ik zo niet maar misschien is Vogelstimmen Europas een beter voorbeeld ondanks de vele fouten (en mogelijke fouten) die er op staan. Deze serie bestaat wel uit 16 CDs geloof ik !!
En wat betreft de geluiden uit de rest van de wereld daar is zoveel aanbod in dat het ondoenlijk is daar iets zinnigs over te zeggen.
Groet Michel _________________ Canon EOS 40D/7D, Canon EF 500f4 L IS USM en Canon EF 300f4 L IS USM. Eventueel met 1.4x Tc type II.
Statief: Gitzo G3125 + nep-Wimberly of Manfrotto 055 met 139 RC kop.
Gender: Male Age: 43 Joined: 01 Jan 2004 Posts: 248 Location: Amsterdam
Posted: Thu 12 Jan 2006, 11:25 Post subject:
Hoi Michel,
ik was inderdaad niet van plan om alle geluiden van de wereld mee te gaan verzamelen!Ben al druk genoeg bezig met de Hanbooks. Ik kwam erop omdat ik me herinner dat jij wat geluidjes (roepjes) van een blako had toen we in de tuintjes waren en ik die vooralsnog niet kan vinden op die CD's van Roche. Misschien moet ik dus een beetje uitbreiden. _________________ Nikon D200 met AF-S 300mm f4 en 1.4 converter
Age: 49 Joined: 04 Aug 2003 Posts: 1763 Location: Vleuten
Posted: Thu 12 Jan 2006, 11:42 Post subject:
Die kwamen (als ik het me goed herinner) van de genoemde 16-CD serie af.
Groet Michel _________________ Canon EOS 40D/7D, Canon EF 500f4 L IS USM en Canon EF 300f4 L IS USM. Eventueel met 1.4x Tc type II.
Statief: Gitzo G3125 + nep-Wimberly of Manfrotto 055 met 139 RC kop.
Als je blako en aanverwante geluiden zoekt zou je ook op de dutchbirdingsite kunnen kijken. Calls of Eastern Vagrans van Hannu Jännes is ook een hele fijne wat dat soort beestjes betreft.
Gender: Male Age: 50 Joined: 12 Mar 2005 Posts: 48 Location: Swifterbant
Posted: Fri 13 Jan 2006, 10:04 Post subject:
Ik heb zelf veel cd`s van vogelgeluiden, maar om te leren beviel mij de serie "Vroege Vogelzang" van Nico de Haan het beste. Verder heb ik de Franse serie "Tout les oiseaux des Europe" en waar het meest op staat qua roep, contactroepjes, vluchtroep, alarmroep, zang, enz. is toch de Duitse serie "Die Vogelstimmen Europas, Nordafrikas und Vorderasiens van Andreas Schulze. Daar staan maar liefst 818 soorten op en meer als 2800 verschillende opnames. Als je alles wilt beluisteren, ben je langer als 19 uur zoet! Wel staan er fouten in, maar daar kom je al luisterend achter.
Joined: 13 Aug 2003 Posts: 47 Location: Rijswijk ZH
Posted: Fri 13 Jan 2006, 13:51 Post subject:
De 17! CDs waar HJDT het over heeft is tegenwoordig ook op 1 CD te verkrijgen.
De geluidsbestanden zijn dan wel naar MP3 geconverteerd, maar dat heeft als voordeel dat je ze weer op een SD-kaartje/MP3 speler kan zetten en je ze mee kan nemen in het veld.
Heb deze nu standaard bij me en speel ze af met met m'n PDA/iPaq.
Erg handig als je even een geluidje wil naluisteren!
Zie voor details: https://www.birdsounds.nl/index.php?pg=productsitem&id=520
Of als je het nog ruiger wil doen dan zet je de ANWB (alleen in het engels verkrijgbaar en dan bekend als de Collins) op je PDA.
Alle tekeningen uit de ANWB, verspreidingskaartjes, teksten (engels) en ook zeer veel geluiden (wel korte opnames).
Zie: http://www.wildsounds.co.uk/
Beide erg leuke speeltjes en handig in het veld. _________________ Canon 40D + Sigma 150-500mm F 5-6.3 APO DG OS
Gender: Male Age: 43 Joined: 01 Jan 2004 Posts: 248 Location: Amsterdam
Posted: Sat 14 Jan 2006, 23:28 Post subject:
Hoi Wietse,
die eerste CD klinkt wel erg handig inderdaad! Knal ik ze op mn ipod en ik heb van die reisboxjes, zo gebruik ik nu ook die cd's van Roche. Dank voor de tip. Wel interessant, die ANWB optie, het gaat inderdaad die kant op denk ik dat je met een PDA alles bij je hebt. _________________ Nikon D200 met AF-S 300mm f4 en 1.4 converter
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot vote in polls in this forum