Posted: Sat 18 Jun 2011, 12:56 Post subject: Aiguamolls de L'Emporda
Hallo,
Ik vroeg me af of iemand wat meer weet over dit prachtige natuurgebied in Noord- Spanje.
Ik ben er vorig jaar in half september geweest, maar door ik denk, mijn onwetendheid, weinig bijzondere vogels kunnen spotten.
Nu ga ik dit jaar weer begin september voor een week die kant en hoop vooral de Hop, Bijeneter en wellicht de Purperkoet te kunnen spotten én fotograferen.
Is er misschien iemand wat bekender met het gebied die weet op welke locaties bijvoorbeeld de meeste Bijeneters te vinden zijn?
Ik snap dat ik zelf wat moeite moet doen om daar wat te vinden, maar aangezien ik maar een weekje ga en het park best groot is was ik benieuwd of er hier wat mensen er meer over weten.
Het gebied zelf ken ik onvoldoende om je precies aan te geven waar je moet zijn voor de soorten die je noemt. Meestal helpt het als je bij lokale mensen informeert. Veel Catalanen spreken goed Engels. (En noem ze geen Spanjaard )
Gender: Male Age: 74 Joined: 24 May 2010 Posts: 328 Location: Veenendaal
Posted: Sun 19 Jun 2011, 11:06 Post subject: Aiguamolls de L'Emporda
Als je zegt (excuus voor de spelling):
¡Hola! No hablo Espangnol, senor, lo siento. Hablo Inglès por favor...
wil dat wel eens helpen.
_________________ Nikon
't is meer dan 6 jaar geleden dat ik er geweest ben, maar als ik het me goed herinner heb ik van uit de 1e hut aan de linker kant van het lange rechte pad dat vanaf het bezoekerscentrum (als je daar met je rug naar toe staat) loopt purperkoeten met jongen gezien. Langs dat zelfde pad was ergens aan de linkerkant een gaatje in de begroeiing waardoor je op een nestwand van Bijeneters keek, die zal in september niet meer zo druk zijn, maar altijd een poging waard. Hoppen langs de weg naar het park en op de parkeerplaats. Weet overigens niet of de hoppen en bijeneters misschien in september al weer op trek naar het verdere zuiden zijn...
Ik weet dat bij het bezoekerscentrum altijd wel een Hop te zien is, die heb ik vorig jaar ook nog gezien in september.
Ik verwacht dat de Bijeneters er in begin september nog wel zijn dus met jouw informatie kan ik wat gerichter zoeken.
Op de site van de camping (die midden in het park ligt) is ook wat info te vinden over het park met wat kaartjes en vogelsoorten.
Veel is afhankelijk van de waterstand in het gebied. Zoek een vogelkijkhut met een beetje water voor de deur er zijn dan altijd wel reigers, ooievaars en steltlopers. De kijkhutten langs de weg (bij de zuiveringsinstalatie) naar camping Laguna hebben meestal wel purperkoeten. Langs deze weg in september soms groepen grielen op de kale akkers. Bijeneters zijn in september allemaal uitgevlogen en zwerven door het gebied, het heeft dan niet zoveel zin om bij een wandje te gaan zitten.
In september is er veel doortrek van steltlopers in het gebied.
De uitlopers van de Pyreneen liggen om de hoek met roofvogels, citroenkanarie, vlinders en libellen.
Age: 61 Joined: 11 Oct 2004 Posts: 29 Location: zwartewaal
Posted: Mon 20 Jun 2011, 22:41 Post subject:
Oh ja nog even verder gezocht en deze nog gevonden http://fronterers.blogspot.com/
met recente vogelwaarnemingen uit het gebied.
Op de website van Camping Laguna onder downloads veel brochures, kaartjes en wandel/fietsroutes in Aiguamols.
Bij het bezoekerscentrum in El Cortalet zijn kaarten met daarop de kijkhutten te krijgen.
Wederom groeten
Peter. _________________ Nikon camera en lenzen.
Age: 61 Joined: 11 Oct 2004 Posts: 29 Location: zwartewaal
Posted: Mon 20 Jun 2011, 22:42 Post subject:
Oh ja nog even verder gezocht en deze nog gevonden http://fronterers.blogspot.com/
met recente vogelwaarnemingen uit het gebied.
Op de website van Camping Laguna onder downloads veel brochures, kaartjes en wandel/fietsroutes in Aiguamols.
Bij het bezoekerscentrum in El Cortalet zijn kaarten met daarop de kijkhutten te krijgen.
Wederom groeten
Peter. _________________ Nikon camera en lenzen.
Gender: Male Age: 60 Joined: 14 Mar 2005 Posts: 61 Location: Eindhoven
Posted: Fri 24 Jun 2011, 15:55 Post subject: Aiguamolls de L'Emporda
Bij El Cortalet zitten de meeste ooievaars. Rond de plas staan diverse hutten waaruit het goed kijken/fotograferen is. Alleen zit je eigenlijk iets te hoog. Verder kleine zilverreiger, Purperreiger, Woudaapje, Kwak, Steltkluten etc. Door het gebied Hoppen, veel bijeneters, bruine kiekendief. Ook waterrallen laten zich soms zien.
Damherten en vossen zijn ook te zien vanuit de hutten.
Het gemakkelijkste is om eerst naar de achterkant van het bezoekersgebouw te lopen ( eerste hut aan plas), dan terug en het lange verharde pad op. Aan de zijdes staan wel tot zo'n 10 hutten. Succes en misschien tot ziens in de zomer.
gr. Jurgen _________________ Diverse Canon apparatuur, schuiltentjes en vaste hutten. Verder allerlei zaken voor natuurfotografen die ik in het veld test.
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot vote in polls in this forum