Gender: Male Age: 64 Joined: 06 Jun 2004 Posts: 89 Location: Amsterdam
Posted: Fri 25 Aug 2006, 9:56 Post subject: Ervaringen met birdwatching in Kenia
Ben van plan om in december / januari zo'n dag of 10 naar Kenia te gaan samen met mijn vriendin. Op internet heb ik enige sites gevonden met informatie en ook een aanbieder van birdwatching safari's genaamd Lynra Tours and Travel. Heeft iemand hier ervaring mee? En verder wil ik graag weten welke plekken aan te doen. En dan mn buiten de bekende en alom aangeboden parken als de Maasai Mara National Reserve, Lake Nakuru en Amboseli. _________________ Canon 1 DX Mark III, Canon 90 D en Canon 500 MM 4.0 Type II, 100-400 mm, 70 - 200 MM, 16 - 35 MM.
Age: 49 Joined: 04 Aug 2003 Posts: 1763 Location: Vleuten
Posted: Sat 26 Aug 2006, 23:38 Post subject:
Misschien kan je op www.eurobirding.com verslagen vinden die informatie bevatten over wat je zoekt. Ben er zelf nooit geweest en kan je dus niet helpen.
Groeten Michel _________________ Canon EOS 40D/7D, Canon EF 500f4 L IS USM en Canon EF 300f4 L IS USM. Eventueel met 1.4x Tc type II.
Statief: Gitzo G3125 + nep-Wimberly of Manfrotto 055 met 139 RC kop.
Gender: Male Age: 48 Joined: 22 Aug 2006 Posts: 1 Location: Leiden
Posted: Mon 28 Aug 2006, 6:42 Post subject:
Ik ken geen specifieke birdwatching safari organisaties, maar over het algemeen wordt er bij de standaard reisorganisaties ook de nodige aandacht gegeven aan vogels. Er zijn diverse Nederlandse organisaties die, afhankelijk van je budget, leuke reizen aanbieden door verschillende parken. In overleg met hen kun je op eigen gelegenheid andere parken / gebieden bezoeken. Op internet kun je voldoende informatie vinden (Baobab reizen is er een van). 10 dagen is net voldoende, aangezien de reistijden tussen parken aanzienlijk kan zijn. Een must voor een vogelaar / natuurliefhebber is Masai Mara en Lake Nakuru (greater & lesser flamingo's). Amboseli ligt aan andere kant van Nairobi (zuidoosten) en is niet helemaal logisch in combinatie met Masai Mara en Lake Nakuru (maar wel erg mooi park met Mt Kilimanjaro op achtergrond).
Buiten de natuurparken heeft Kenia eerlijk gezegd niet heel veel extra te bieden, tenzij je de tijd hebt om naar het 'ruige' noorden te reizen of te genieten van een aantal dagen aan de kust (Mombasa, Malindi). Vermijdt Nairobi zoveel mogelijk.
Andere interessante gebieden vindt je rond Mount Kenya of volg de Great Rift Valley (Naivasha, Nakuru, Bogoria) voor de meren met vele vogels. Heel veel plezier op jullie voorgenomen tocht! Laat maar weten indien je nog vragen hebt.
Groeten Ruben,
Nairobi _________________ Canon EOS 300
Age: 74 Joined: 10 Aug 2004 Posts: 11 Location: Schiedam
Posted: Mon 28 Aug 2006, 7:52 Post subject:
Vorig jaar van 6 t/m 13 september ben ik samen met een paar vrienden naar Kenia Malindi geweest. Leuke omgeving met best wel goede mogelijkheden. Voor waarnemingen, reisverslag en foto's kijk even op mijn site http://home.hetnet.nl/~benvandenbroek/
Veel succes met de uiteindelijke keuze die je maakt. _________________ Nikon D7000 + AF VR Nikkor 80-400mm + Nikkor 300mm f4
Posted: Mon 28 Aug 2006, 11:29 Post subject: kenia
Lynra tours ken ik niet.
Ik kom geregeld in Kenia en organiseer er ook safari's (ook op maat, ook met birdpix (kijk op 'reizen' op birdpix!).
Als je 10 dagen gaat, zou ik adviseren kritisch te kijken naar de afstanden tussen de plekken die je aandoet. Het gevaar is dat je veel plekken bezoekt maar veel tijd verdoet met rijden van hot naar her. Een paar honderd kilometer betekent al van 's morgens vroeg tot de avond door rijden! De reservaten zijn toch wel de plekken bij uitstek om te gaan fotograferen.
Als je niet naar de Masai Mara of Amboseli wil is een mooie route voor vogels:
1. Dag 1 via Lamuru moeras, het bos op de Kikuyu escaprment en kinangop hoogvlakte naar Naivasha;
2. meer van naivasha (varen) en crescent island.
3. Hell's gate
4. Lake Elementaita,
5. Nakuru
6 Nakuru
7 Baringo
8.Baringo
9, Bogoria
10 eventueel Nairobi National Park
Of de andere kant om:
1. Mount Kenya
2. Mount Kenya op en naar Aberdares
3. Aberdares en naar Shaba
4 Buffalo springs
5. Samburu
6. Bogoria
7. Baringo
8. Elementaita
9/10 Naivasha
Nu ja, zo kan ik er nog tig bedenken.
Het Noorden is op dit moment van wege de veiligheidssituatie niet aan te raden. De kust prachtig, maar in een kortere reis moeilijk te combineren met het binnenland.
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot vote in polls in this forum