Dag allen,
in de laatste 'Vogels' las ik een klein berichtje van het nieuwste statief dat Swarovski op de markt heeft gebracht: De CT-101 Carbon. Deze weegt 2,2 kg, volgens mij is dat redelijk licht, of niet? Er staat echter ook bij: '... staat als een huis...'. Dus volgens dat artikel gaan gewicht en stabiliteit niet samen. Is dat ook zo? Ik heb nl. altijd gedacht dat een stabiel statief ook erg zwaar is, dus dat die evenredig zijn. Als dit een erg goed statief blijkt te zijn, denk ik dat ik er maar voor ga, mede vanwege de lage prijs (€58,-!).
Ik hoop binnen enkele maanden een Bigma (50-500mm) te kopen, is dit statief daar ook goed genoeg voor?
Kortom, dit berichtje bracht me in verwarring vanwege: ik dacht dat Carbon duur was, dit statief is goedkoop en het lage gewicht en toch de goede stabiliteit.
Ik hoop dat iemand mij hiermee kan helpen, of mij uit de verwarring helpen.
_________________
Groeten,
Niels de Vos
Apparatuur: Nikon D100 + MB-D100 - Nikon D70 (defect) - Sigma 50-500mm 1:4-6.3 - Nikkor 28-80mm 1:3.3-5.6 - Nikkor 50mm 1:1.4 - Nikkor 85mm f/1.8 - Manfrotto 055DB en 128RC - Nikon SB800 flitser