Age: 56 Joined: 31 Dec 2003 Posts: 4155 Location: Zoetermeer
Posted: Sun 01 Dec 2019, 2:20 Post subject: Maandopdracht december 2019: zwart-wit
Van Thijs kreeg ik het voorstel voor de volgende opdracht
Vogels in zwart-wit"
Na een inspirerende presentatie van Rob Blanken over 'creatief met zwart, grijs en wit' op Nature Talks zondag 10 november en de recente uitreiking van de Master Qualified European Photographer (MQEP) voor Martin Steenhaut met een zwart-wit portfolio, lijkt het me interessant om een maand bezig te gaan met zwart-wit foto's. Nu de herfstkleuren stilaan verdwijnen en de voorjaarskleuren nog heel ver weg lijken, is december ook wel een passende maand voor dergelijke foto's.
Kleuren maken vaak de foto, dus deze vorm van vogelfotografie zal niet iedereen kunnen waarderen, maar kleuren kunnen je ook afleiden van het onderwerp / de details die je graag in beeld wil brengen. Een uitdaging dus om een onderwerp te vinden en een foto te maken, die sterker wordt in zwart-wit... ook voor diegene die nu al zegt niet van zwart-wit foto's te houden Wink
De foto's kunnen gewoon achteraf omgezet worden naar zwart-wit. Daardoor kan je meer met je zwart-wit foto's doen (in de bewerking) dan wanneer je in het veld al in zwart-wit schiet (stand op de camera).
Een mooie opdracht met veel ruimte voor creativiteit. Let op: je kunt gewoon in full color fotograferen en dan de foto bij de bewerking omzetten in zwart-wit.
De foto's moeten in de maand december van dit jaar gemaakt zijn. Iedere gebruiker kan tot en met 27 december maximaal 1 foto uploaden. Op 28 december komen de foto's online en kunnen de foto's genomineerd en becommentarieerd worden. Op 31 december worden de winnaars bekend gemaakt. Allemaal veel succes met deze opdracht.
Leuk, zwart wit! Ik ga er voor! Je kunt je eigenlijk geen ruimer opdracht bedenken.
Dus dan kan er lekker veel ingestuurd worden.
grtz, josephine _________________ Liever Fuji
Net als tegenlicht 'niet mijn ding', maar dat is juist een reden om het eens te gaan doen! Als het me met tegenlicht lukt, moet ik zwart-wit ook kunnen, lijkt me.
Ik ga deze uitdaging zeker aan.
Groet, Erna _________________ CANON EOS 7D met 150-600mm Sigma lens
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot vote in polls in this forum